Казначейство США продасть акції General Motors більш ніж на $ 1 млрд


Казначейство США продасть акції General Motors більш ніж на $ 1 млрд

Казначейство США планує продати на відкритому ринку ще 30 млн акцій General Motors, передає Associated Press. Фонд охорони здоров’я автомобілебудівної профспілки приєднається до продажу і реалізує 20 млн акцій, збільшивши таким чином загальний обсяг продаваних паперів до 50 млн.

Вартість акцій GM впала 5 червня 2013 на 76 центів (2,2%), після чого їх ціна склала 34,20 дол, проте останнім часом вони продемонстрували істотне зростання. Так, 4 червня ц.р. їх ціна склала 35,49 дол, що є максимумом з грудня 2010 р. Тільки з на початку 2013 р. котирування GM піднялися приблизно на 19%.

Продажем 50 млн акцій, які знову будуть включені в індекс S&P 500 замість HJHeinz Co., займуться Citigroup Global Markets Inc., JPMorgan Securities і Morgan Stanley & Co.

Відзначимо, уряд США за перші 4 місяці 2013 продав акцій General Motors на 1,6 млрд дол. Всього казначейство реалізувало 58,4 млн звичайних акцій автовиробника.

Всього до квітня цього року влада США зуміли повернути 30,7 млрд дол з 49,5 млрд дол, вкладених у порятунок концерну. У розпорядженні Міністерства фінансів залишаються 241,7 млн акцій автовиробника. Для того, щоб повністю відшкодувати вкладення в концерн, акції повинні будуть продаватися за ціною в 78 дол. за одну акцію, у той час як на торгах 5 червня одна акція GM коштувала 34,20 дол.

Нагадаємо, чистий прибуток американського автоконцерну General Motors (GM), що припадає на частку власників звичайних акцій, в I кварталі 2013 р. знизився на 14% в річному вимірі і склав 865 млн дол – проти 1 млрд дол в I кварталі минулого року.

Чиста виручка GM в січні-березень 2013 р. скоротилась на 2% – до 36,9 млрд дол. Обсяг роздрібних продажів автомобілів General Motors в I кварталі ц.р. збільшився на 3,6% – до 2,36 млн одиниць.

Виключаючи разові чинники, прибуток GM на акцію склав 0,67 дол, значно випередивши консенсус-прогноз аналітиків на рівні 0,54 дол./акція (за даними Reuters).

General Motors – найбільша американська автомобільна корпорація, що виробляє свою продукцію в 30 країнах світу. У 2009 р. GM була змушена пройти добровільну процедуру банкрутства, в результаті чого 60% акцій компанії відійшли уряду США, ще 12% – уряду Канади. У листопаді 2010 р. GM провела IPO, щоб реалізувати частину акцій, що належали американській державі. Розмір IPO перевищив 20 млрд дол, воно стало найбільшим в історії США. GM випускає автомобілі під марками Chevrolet, Cadillac, GMC, Isuzu, Opel та ін

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua