Польща може почати імпортувати газ із США вже через 3 роки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Польща може почати імпортувати газ із США вже через 3 роки

Енергетика
344
Варшава розраховує на підписання незабаром угоди про вільну торгівлю між Євросоюзом і США, яке полегшить експорт американського СПГ до Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
Глава МЗС зазначив, що експорт СПГ із США можна почати вже через три роки. До того часу, як очікується, буде готовий СПГ-термінал в місті Свіноуйсьце на узбережжі Балтійського моря, і, таким чином, американський газ зможуть отримувати і в Польщі.
Через відсутність договору про вільну торгівлю американські експортери ЗПГ повинні отримувати дозвіл на кожну угоду в Міністерстві енергетики США. На початку цього року Євросоюз і Америка оголосили про намір почати переговори щодо угоди про вільну торгівлю, яка має зняти ці обмеження.
У США до теперішнього часу видано вже два дозволи на експорт СПГ; розглядається ще 19 заявок. Деякі американські промисловці виступають проти продажу палива за кордон, оскільки експорт, на їх думку, знизить пропозицію і підвищить ціни усередині країни.
Польща розраховує почати видобуток власного сланцевого газу. Влада країни оголосила цей вид палива одним з ключових елементів забезпечення енергетичної безпеки. Варшава планує звільнити видобуток сланцевого газу від податків до 2020 року.
Проте перспективи розвитку галузі в країні невисокі. У червні минулого року ExxonMobil відмовилася від розробки родовищ в Польщі, визнавши проекти нерентабельними. У травні цього року до такого ж рішення прийшли канадська Talisman Energy і американська Marathon.
За допомогою сланцевого газу Варшава сподівається знизити залежність від російського газу. У 2012 році споживання палива в Польщі склало 15,8 мільярда кубометрів, з яких 9 мільярдів кубометрів переважно з Росії.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас