У кредитних спілок українці позичають гроші на навчання, лікування і купівлю техніки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У кредитних спілок українці позичають гроші на навчання, лікування і купівлю техніки

Кредит&Депозит
590
Споживчі кредити є найбільш популярними серед пропозицій ринку: у першому кварталі 2013 року українці позичили у кредитних спілок на навчання, лікування та придбання техніки понад 200 млн грн, повідомила Всеукраїнська асоціації кредитних спілок.
Станом на 1 квітня поточного року в структурі кредитного портфеля фінансових організацій, що є членами ВАКС, споживчі кредити становлять 522 млн грн (63,5%,).
На другому місці за популярністю – житлові кредити: частка наданих коштів на будівництво і ремонт житла склала 21,2% портфеля, або 174 млн грн.
Комерційні кредити також займають істотну частку в загальному обсязі позик, складаючи 8%, або 65 млн грн.
Разом з тим, кредити на розвиток суб’єктів аграрного сектора не користуються особливою популярністю: на потреби селянських і фермерських господарств було видано 32 млн і 28 млн грн відповідно (3,9% і 3,4% від кредитного портфеля).
Середній розмір кредиту, наданого на одного учасника ВАКС протягом року, станом на 1 квітня 2013 року становить 6,6 тис. грн – на 700 грн більше, ніж у першому кварталі 2012 року.
Обсяг активів кредитних спілок, що входять до ВАКС, в звітному періоді склав 926,1 млн грн, приріст відносно першого кварталу 2013-го становить 6,9%. При цьому частка наданих кредитів досягає 80,9% від загальних активів.
Загальний обсяг депозитного портфеля кредитних спілок за підсумками першого кварталу поточного року збільшився до 604,8 млн грн (4,6%), при цьому середня сума внеску членів кредитних спілок склала 23,4 тис. грн, збільшившись на 5,1% відносно даних за аналогічний період 2012 року. Левову частку в депозитарному портфелі займають довгострокові вклади (59,7%), середньострокові вклади від 3 до 12 місяців – 35,6%, короткострокові – 2,6%, а безстрокові – 2,1%.
Загальний капітал кредитних спілок, що входять до ВАКС, в першому кварталі поточного року склав 255,5 млн грн – на 16,2% більше, ніж в аналогічному періоді 2012 року. ВАКС зазначає, що зростання досягнуто за рахунок збільшення обсягу резервного капіталу, що становить 68% від загального обсягу капіталу кредитних спілок.
ВАКС зазначає, що збільшення частки довгострокових депозитів забезпечує платоспроможність і фінансову рівновагу союзу. “Тимчасово вільні кошти кредитні спілки розміщують на депозитах у банках та в ОКС, тим самим забезпечуючи собі високий рівень ліквідності”, – йдеться в повідомленні Всеукраїнська асоціації кредитних спілок.
Станом на 1 квітня 2013 року, в ВАКС входили 153 кредитні спілки. Загальна кількість членів кредитних організацій – 544 тис. осіб. При цьому 125 тисяч учасників мають чинні кредитні договори, а 25,8 тис. осіб – вклади на депозитних рахунках.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас