Швейцарському мільярдерові дали 18 років в'язниці за загибель 2 тисяч працівників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Швейцарському мільярдерові дали 18 років в'язниці за загибель 2 тисяч працівників

Кримінал
1936
Швейцарський мільярдер Стефан Шмідхайні (Stephan Schmidheiny) був засуджений італійським судом до 18 років тюремного ув’язнення, повідомляє SwissInfo. Суд визнав 65-річного бізнесмена винним у загибелі більш ніж двох тисяч осіб, які працювали на його фабриках, де використовувався шкідливий для здоров’я, але тоді ще не заборонений азбест.
Суд над Шмідхайні і його партнером по бізнесу, бельгійцем Жаном-Луї Марі Гісленом де Картьє (Jean-Louis Marie Ghislain de Cartier), почався в лютому поточного року. Тоді ж Шмідхайні був засуджений до 16 років тюремного ув’язнення; після апеляції термін був збільшений. Відносно де Картьє апеляційний суд звинувачення зняв, бо той помер 21 травня у віці 92 років.
Як вказує Reuters, в червні суд також постановив, що Шмідхайні повинен виплатити мільйони євро в якості відшкодування збитку постраждалим, їх родичам, а також місцевій владі. Адвокат бізнесмена заявив, що Шмідхайні має намір оскаржити вирок у вищому апеляційному суді Італії. Мільярдер продовжує заперечувати свою провину, заявляючи, що звинувачення проти нього необгрунтовані.
За оцінками журналу Forbes, статок Шмідхайні становить три мільярди доларів. У 1976 році бізнесмен очолив Schmidheiny’s Swiss Group, в яку входила компанія Eternit, що випускає будматеріали з використанням азбесту. Як вважає слідство, азбестове виробництво стало причиною легеневих і онкологічних захворювань працівників фабрик Eternit, а також жителів, що проживали поруч з заводами.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас