В Україні з'явилася нова афера з дуже "вигідними кредитами" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні з'явилася нова афера з дуже "вигідними кредитами"

Кредит&Депозит
8700
В Україні діє нова кредитна пастка, потрапити до якої може кожен.
Занадто приваблива пропозиція, кредит під 3-6% річних без застави, мінімум документів для оформлення – все це ознаки установ, які маскуються під фінансові, хоча насправді не мають ніякої ліцензії. Проте, зазначені установи дуже широко себе рекламують.
Зазвичай з оголошень незрозуміло, де шукати щедрих кредиторів – для початку пропонують познайомитися по телефону. Під час розмови всі, як один, поспішають ощасливити обіцянками швидких грошей і різними акціями, наприклад, нульовими відсотками за кредитом. Щоб отримати гроші, достатньо візиту в офіс з копією паспорта, ідентифікаційного коду та 55 грн на оплату перевірки кредитної історії.
Один з таких офісів розташований в номері одного зі столичних готелів. Співробітник – один. Він одразу просить гроші на перевірку клієнта, відмовляючись при цьому надати копію договору для ознайомлення.
“У вас там буде ціла купа часу, щоб ознайомитися з договором. Щоб вам дати, ви повинні бути нашим клієнтом офіційно, тобто ви повинні укласти цей договір”, – заявив співробітник фірми-кредитора і призначив ще одну зустріч.
Є люди, які пішли далі. Так, Любов Хата з Донецька віднесла ділкам майже 6 тис. грн, поки зрозуміла, що обіцяного кредиту 100 тисяч їй ніхто не дасть. Консультанти пояснили, що двічі на місяць фірма визначає щасливчиків, які отримають кредит. А от тіло ще не отриманого кредиту і відсотки за ним треба платити відразу.
Така афера працювала майже три роки. Поки в одного з позичальників не здали нерви і він не захопив заручницю. Обдурений чоловік, який сподівався отримати позику на лікування сина, захопив і порізав співробітницю офісу. Після цього в офіс шахраїв понеслася хвиля ошуканих. Проте ні людського гніву, ні телекамер керівництво фірми не злякалося.
Боятися їм дійсно нічого, підтвердила міліція. Адже люди самі підписували кабальні умови. Тому міліції нема за що зачепитися. Держкомісія, яка контролює ринок фінансових послуг, теж не допоможе. Шахраї свою діяльність не ліцензували, отже – невидимі. “Нацкомфінпослуг не може ні перевіряти, ні щось робити з компаніями, які не внесені до реєстру”, – пояснив експерт Олег Швець.
Кілька практичних порад: занадто великі суми і низькі відсотки – перше, що видає шахраїв. Дрібним текстом ділки попереджають, що вони лише консультанти, показують номер свідоцтва, якого не існує (його слід перевірити на сайті Держреєстру), швидко змінюють прописку і телефони.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас