1710
У Стамбулі поновилися масові: заворушення - постраждалих більше 100 людей (ФОТО)
— Світ
Поліція Стамбула застосувала водомети і сльозогінний газ проти натовпів протестувальників, які намагалися зібратися у суботу, 1 червня, на центральній міській площі Таксим, повідомляє Agence France-Presse. Напередодні тут вже сталися заворушення, в ході яких постраждали більше сотні людей.

За даними Reuters, демонстранти також вступили в сутички з поліцією в районі Бешикташ на берегах Босфору.

Акція протесту на площі Таксим переросла в безлади в ніч на 1 червня. Спочатку місцеві жителі виступали проти реконструкції парку Гезі, на місці якого влада планує відновити казарми часів Османської імперії і відкрити новий торговий центр. Однак незабаром екологічні гасла змінилися на політичні, і демонстранти зажадали відставки уряду Реджепа Тайіпа Ердогана, якого звинувачують у авторитарності.

За даними влади, в ході п’ятничних заворушень поранення отримали 12 людей, проте правозахисна організація Amnesty International стверджує, що постраждалих було не менше 100 чоловік. Поліція затримала 63 демонстрантів за підсумками нічних зіткнень.
За матеріалами: Лента.РУ
Поділитися новиною
Також за темою
ТОП-7 місць у світі, які будуть «найгарячішими» для туристів у 2026 році (фото)
В Грузії водіїв штрафуватимуть за надмірний шум
ТОП-10 мільярдерів світу із найбільшими прибутками у 2025 році
13 найкращих європейських напрямків для зимової подорожі
Найкраще місто Європи для зустрічі Нового року
8 бюджетних гірськолижних курортів Європи
