Мінкультури Росії запропонувало міняти видачу пошуковиків для боротьби з піратством — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінкультури Росії запропонувало міняти видачу пошуковиків для боротьби з піратством

Світ
427
Міністерство культури підготувало нову редакцію законопроекту щодо боротьбі з піратством в Мережі, в якій запропонувало зобов’язати власників пошуковиків піднімати у видачі посилання на сайти з легальним контентом.
В документі вказано, що пошуковики «зобов’язані забезпечити пріоритетне надання в результатах пошуку посилань на сайти в мережі інтернет, які містять легальну інформацію». Крім того, законопроект передбачає, що з видачі повинні бути видалені посилання на інформацію або сайти, «доступ до яких блокований або заборонений».
Закривати ресурси Мінкультури пропонує за «неодноразові або грубі порушення інтелектуальних прав». У разі, якщо такі сайти розміщені на закордонних серверах, блокування повинно проводитися на рівні інтернет-провайдерів, йдеться в законопроекті.
Порушенням авторського права міністерство пропонує вважати не тільки безпосереднє розміщення піратської продукції, але і публікацію посилання на сторінку з нелегальним контентом. За відмову оперативно видалити матеріали, що порушують авторські права, хостинг-провайдерів і власників сайтів пропонується штрафувати на суму до мільйона рублів. При цьому для користувачів, які скачали піратський контент, відповідальність у законопроекті не передбачена.
За даними видання, в Мінкомзв’язку виступають проти законопроекту в тому вигляді, який існує зараз. З критикою ініціативи виступили і представники Російської асоціації електронних комунікацій, яка об’єднує найбільші російські інтернет-компанії. Депутат від «Єдиної Росії» Роберт Шлегель підкреслив, що документ ще буде доопрацьовуватися. Сам Шлегель увійде до комісії, яка займатиметься вдосконаленням законопроекту.
Інформація про нову редакцію законопроекту з’явилася через кілька днів після зустрічі міністра культури Володимира Мединського з президентом Володимиром Путіним. Як повідомили в digit.ru, на нараді з питань розвитку російського кінематографа в п’ятницю, 24 травня, Мединський запропонував зобов’язати адміністраторів ресурсів блокувати піратський контент за запитом правовласників. При цьому міністр підкреслив, що існує загроза появи «шахраїв», які будуть необґрунтовано пред’являти претензії сайтам і тим самим заважати розвитку інтернету. У відповідь Путін заявив: «Можливо, за цим є ще щось, але якщо це все, то це не підстава для того, щоб не впроваджувати такі методи боротьби з піратством».
Інформація про законопроект Мінкультури щодо боротьби з піратством в інтернеті з’являється з осені 2012 року. На початку квітня стало відомо про те, що уряд повернув документ на доопрацювання.
Раніше повідомлялося, що міністерство хоче зобов’язати власників сайтів блокувати нелегальну інформацію протягом доби після звернення правовласників, а також пропонує створити реєстр, в якому будуть вказані всі захищені авторськими правами матеріали. Обидва ці положення залишилися і в новій редакції.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас