Німецькі концерни щорічно ухиляються від податків на 90 млрд євро - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Німецькі концерни щорічно ухиляються від податків на 90 млрд євро - експерти

Казна та Політика
452
Підприємства Німеччини приховують від держави близько 92 млрд євро на рік: за даними Німецького інституту економічних досліджень (DIW), саме така різниця між документально підтвердженими доходами компаній і неоподатковуваним прибутком.
Дослідження проводилося на підставі останніх наявних повних даних інституту, датованих 2008 роком.
За словами експерта DIW з податків Штефана Баха, якщо дана його установою оцінка точна, значить, “з 2001 по 2008 рік німецькі підприємства виплатили податок на прибуток за ставкою всього 21%”. А це значно менше, ніж передбачено законодавством Німеччини.
Федеральне об’єднання німецької промисловості (BDI) вважає дані щодо ухилення від податків неправильними і критикує результати дослідження. Керівник відділу податків і фінансової політики BDI Бертольд Веллінг нагадав, що в 2007 році DIW вже публікував подібні дані. Тоді дані експертів базувалися на макроекономічних розрахунках, які, на думку Б.Веллінга, не дозволяють робити висновків про коефіцієнт податкового тягаря.
З приводу нових опублікованих розрахунків він зазначив, що “помилкові твердження не стають правильнішими від їх повторення”.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас