Роснефть витратить $3 млрд на повне поглинання російського видобувача газу Ітера — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Роснефть витратить $3 млрд на повне поглинання російського видобувача газу Ітера

Енергетика
215
Російська державна нафтова компанія Роснефть викуповує 49-відсоткову частку газової компанії Ітера у її засновника Ігоря Макарова і його партнерів приблизно за $3 млрд.
Закрити угоду планується протягом одного-двох місяців.
Зазначимо, що Роснефть вже володіє 51% Ітери. Компанія купила вхідний квиток на газовий ринок, створивши в 2012 році спільне підприємство з Ітерою.
Зокрема, угода передбачає можливість створення СП, в яке можуть увійти газові активи Ітери (49% Сибнефтегаз, 49% Пургаз, 67% Уралсевергаз-НГК та інші активи), а також газові родовища Кінсько-Часельської групи, що належать Роснефти. Надалі в СП можуть передати інші газові активи Роснефти.
У липні 2012 року Роснефть придбала 6% Ітери, в серпні Роснефть закрила операцію з купівлі 51% компанії. Голова Роснефти Ігор Сєчін зазначив раніше, що Ітера може стати оператором всіх газових активів Роснефти.
У січні-квітні Роснефть (з урахуванням показників ТНК-ВР) видобула 13,8 млрд кубометрів газу, посівши третє місце за обсягами видобутку в Росії. Перше місце належить Газпрому, друге – Новатек.
“Досягти таких показників сировинній компанії допомогла консолідація з газовою “Ітерою”. Структури створили СП, доведені і ймовірні запаси якого становлять 372,4 млрд кубометрів газу”, – відзначає Ітера.
Раніше Корреспондент.biz писав, що Роснефть купить газові активи найбільшої в світі алмазної компанії.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас