ООН визнала провал операції у Сирії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ООН визнала провал операції у Сирії

Світ
743
Спроби міжнародного співтовариства вирішити сирійську кризу зазнають краху. Таку думку висловила Верховний комісар Організації об’єднаних націй з прав людини Наванетхем Піллей, виступаючи на відкритті 23-й сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ).
“Міжнародне співтовариство, судячи з усього, не здатне рішучим способом вирішити кризу, характерними рисами якої є страхітливі порушення фундаментальних прав людини”, – зауважила Верховний комісар.
З посиланням на співробітників свого відомства, які вивчають ситуацію з сусідніх країн, Піллей звинуватила як урядові сили, так і збройних заколотників в грубих порушеннях міжнародних законів.
“Сирійський уряд продовжує без розбору і непропорційним чином використовувати силу в житлових кварталах, а збройні сили Сирії ведуть прицільний вогонь по школах і лікарнях”, – сказала Піллей. Повстанці ж, за її словами, відповідальні за “порушення прав людини в надмірному масштабі”. “Збройні угруповання, за повідомленнями, використовують цивільних осіб як живий щит, а також змушують молодих жінок і неповнолітніх дівчаток ставати дружинами бойовиків”, – навела приклади Піллей.
Торкнулася вона і ситуації в місті Ель-Кусейр на кордоні з Ліваном, що став ареною важких боїв між урядом і опозицією. “Я надзвичайно стурбована останніми повідомленнями про те, що сотні цивільних осіб були вбиті або поранені, а ще тисячі заблоковані і піддаються без розбору артилерійським обстрілам і повітряним атакам з боку урядових сил”, – зауважила головна правозахисниця ООН.
Вона знову закликала Раду Безпеки ООН передати сирійське досьє в Міжнародний кримінальний суд МУС. “Ці військові злочини і злочини проти людяності не можуть залишитися без покарання. Ми повинні ясно показати і уряду, і збройним опозиційним угрупованням, що для відповідальних у злочинах будуть наслідки”, – підкреслила Піллей. “Світ зобов’язаний діяти, щоб покласти кінець цьому жахливому конфлікту”, – зауважила вона.
23-тя сесія РПЛ (Рада з Прав Людини) триватиме до 14 червня.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас