ВВП Кіпру в 2013 р може знизитися на 10% - міністр фінансів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ВВП Кіпру в 2013 р може знизитися на 10% - міністр фінансів

Світ
115
ВВП Кіпру в 2013 році може знизитися на 10%, заявив міністр фінансів країни Харіс Георгіадіс журналістам литовських ЗМІ.
За його словами, сильний спад в економіці може бути обумовлений реструктуризацією банківської системи, яку в обмін на кредит зажадала Єврогрупа.
“Так, це може бути двозначна цифра. За теперішніми прогнозами, рецесія становитиме 8,7%. В умовах спаду точно прогнозувати неможливо, а двозначний показник ненабагато відрізняється від 8,7%”, – сказав міністр фінансів.
Кіпрський парламент раніше схвалив план порятунку економіки, який передбачає фінансову допомогу від Міжнародного валютного фонду (МВФ), Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Європейського союзу в обмін на жорсткі заходи економії. Схвалення договору парламентом відкриває можливості виділення Кіпру 10 млрд євро, але, на вимогу кредиторів, сам Кіпр повинен заощадити 13 млрд євро. Це стане можливим у тому числі за рахунок ліквідації другого за розміром банку країни Cyprus Popular Bank (Laiki) і реструктуризації найбільшої кредитної організації острова Bank of Cyprus.
Угода також стосується регулювання приватизації, реформ в державному секторі, пенсій, податків і видобутку природного газу.
Раніше прес-секретар уряду Кіпру Христос Стиліанідіс повідомляв, що економіка Кіпру може втратити до 13% обсягу в поточному році під тиском заходів жорсткої економії і необхідності реструктуризації банків відповідно з умовами надання міжнародної допомоги.
До надання острівній державі фінансової допомоги Єврокомісія прогнозувала скорочення її ВВП усього на 3,5% в 2013 році.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас