Україну завалили підробленими насінням та добривами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україну завалили підробленими насінням та добривами

Аграрний ринок
1503
Українські фермери один за одним стають жертвами обману, купуючи замасковані під відомі марки підроблені насіння і добрива.
З підпільних цехів насіння за привабливою ціною і під логотипами відомих європейських марок розходиться країною десятками тонн. Однак всередині воно дешеве і “безплідне”.
“Іноді бували випадки, коли повністю знищувався урожай. Втрачаються кошти, втрачається цілий рік, втрачається весь прибуток, на який розраховувала людина”, – скаржаться фермери.
Фальсифікатори настільки хитрі, що підробляють не тільки етикетку, але й посівний матеріал, який навіть підфарбовують. У Держсільгоспінспекції не приховують, що перевіряти всіх не встигають. Щоб не бути обдуреними, і великим, і малим господарникам радять купувати насіння тільки у перевірених постачальників.
“Фірмовий магазин. Виробник насіння, етикетка якого відома. Він не один рік працює на ринку, ви його бачили і знаєте. І після того, як ви висадили, зберегти упаковку та копію чека, де ви його купили”, – порадив перший заступник голови Держсільгоспінспекції Юрій Марчук.
Цього року правоохоронці викрили три великі фальсифікаторські цехи, тоннами насіння з яких, на жаль, вже засіяно українські поля.
Попередня сума фермерських збитків перевалила за 10 млн грн. Остаточні втрати стануть відомі тільки восени – під час збору врожаю.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас