Тарифи на воду у Донецькій області можуть підвищити на 80% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тарифи на воду у Донецькій області можуть підвищити на 80%

Особисті фінанси
628
У Донецькій області знову заговорили про підвищення тарифів на воду для населення. Компанія «Вода Донбасу» вже відправила відповідний пакет розрахункових документів до Національної комісії з регулювання ринку комунальних послуг. Якщо Нацкомпослуг прислухається до «Води Донбасу», то тарифи на воду для регіону можуть підскочити на 80%.
За словами гендиректора «Води Донбасу» Вадима Котова, піти на такий непопулярний крок підприємство змусила невідповідність тарифів і реальних витрат на постачання води. «На сьогодні у нас відшкодування тарифів для населення за послуги водопостачання та водовідведення всього 43%, – зазначив Котов. – Існуючий тариф – 3,47 гривні, а собівартість витрат на постачання води – 7,80 гривні. Тобто витрати компанії не відшкодовуються у повному обсязі».
Щоб не надто бити по кишені населення, у «Воді Донбасу» пропонують збільшити тариф на оптове постачання води для міськводоканалів. «Зараз тариф – одна гривня без ПДВ, а собівартість обходиться в 1,80 гривні. Якщо підняти тариф на 80% для міськводоканалів, то можна обійтися без підвищення тарифів населенню, – розповіла директор з економіки та фінансів компанії «Вода Донбасу» Ірина Ілясова. – Тарифи не відшкодовують витрати, і самостійні міськводоканали нам не доплачують щомісяця від 13 до 15 мільйонів гривень. Тобто ми, крім того, що втрачаємо 80 копійок на кожному кубі, ще й недоотримуємо 15 мільйонів».
У «Донецькміськводоканалі» нам розповіли, що підвищення оптових тарифів на воду для підприємства обернеться неминучим підвищенням ціни для населення. «Те, що «Вода Донбасу» хоче підняти тариф, це ще не означає, що він дійсно буде піднятий. Але якщо все-таки Нацкомпослуг підпише розрахункові документи, ми будемо змушені підкоритися, – пояснили на підприємстві. – Підвищення тарифу майже в два рази, природно, негативно позначиться на споживачах. Якщо ми будемо купувати воду дорожче, то ми не зможемо вже за старою ціною її відпускати населенню».
У Донецькій міськраді зазначили, що будь-яке підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення вимагає серйозних обґрунтувань, але найближчим часом такої необхідності в Донецьку не передбачається.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас