Банк «Аркада» не може виплатити забудовнику 110 млн грн за рішенням суду - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банк «Аркада» не може виплатити забудовнику 110 млн грн за рішенням суду - експерт

Нерухомість
3956
ПАТ АКБ «Аркада» заборгувало ПАТ «ХК «Київміськбуд» близько 110 млн гривень за зведені об’єкти будівництва. Про це йдеться в офіційних матеріалах Єдиного державного реєстру судових рішень.
Згідно з матеріалами справи, холдингова компанія «Київміськбуд» ввела програму будівництва, з метою фінансування якої банком «Аркада» був створений фонд фінансування будівництва для залучення коштів фізичних і юридичних осіб. У зв’язку з цим між «Київміськбудом» і банком у 2002 році був укладений генеральний договір.
Згідно з ним, будівництво житлових і нежитлових будівель здійснювалося у Дарницькому районі ж/м Осокорки, мікрорайон 9а, житловий будинок №1; в Деснянському районі по вул. Марини Цвєтаєвої, житлові будинки №8, 10, 11; в Голосіївському районі по вул. Козацькій, 112-114, та ін.
Як йдеться в матеріалах справи, об’єкти будівництва були введені в експлуатацію і передані довірителям (інвесторам).
ПАТ «ХК «Київміськбуд» були введені житлові будинки в експлуатацію і передані довірителям (інвесторам) об’єкти інвестування (квартири, паркомісця), яким оформлено правовстановлюючі документи на придбане майно, однак ПАТ АКБ «Аркада» не перерахувало компанії «Київміськбуду» кошти оперативного резерву та в повному обсязі кошти за будівництво.
Як стало відомо, зараз в судових органах перебуває два позови до ПАТ АКБ «Аркада» про стягнення заборгованості в розмірі близько 110 млн гривень. Позовні вимоги ПАТ «ХК «Київміськбуд» були задоволені Господарським судом Києва, і ПАТ АКБ «Аркада» зобов’язане сплатити компанії борг у розмірі близько 110 млн гривень.
Але «Аркада» не має коштів, щоб виплатити, згідно з рішенням суду. Про це розповів економічний експерт, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
За його словами, «Київміськбуд» ввів програму будівництва, з метою фінансування якої ПАТ АКБ «Аркада» був створений фонд фінансування будівництва для залучення коштів фізичних і юридичних осіб. Разом зі створенням фонду, відповідно до законодавства, був сформований так званий резерв.
«Тобто до 10% коштів, які надходять, банк залишає у себе на рахунку, це так званий резерв, все інше йде на будівництво. І цей резерв по мірі виконання робіт збільшується. Через деякий час «Київміськбуд», що має всі законні права, відмовився працювати з банком і попросив повернути резерв, адже він не є доходом банку, це кошти, які установа тимчасово утримувала», – пояснив Охріменко.
Він додав, що після цього банк намагався довести, що сума коштів в резерві насправді належить саме «Аркаді» (мовляв, установа перерахувала туди більше, ніж потрібно, і тепер не має віддавати).
«Суд визнав, що це не так. «Аркада дійсно повинна віддати кошти забудовнику. І зараз я розумію, чому ця ситуація настільки ускладнилася. Для банку це просто занадто велика сума, банк розуміє, що віддати кошти не може», – зазначив Охріменко.
За матеріалами:
Банки.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас