ЗМІ: Швейцарія готова попрощатися з банківською таємницею — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: Швейцарія готова попрощатися з банківською таємницею

Світ
505
Асоціація швейцарських банків готова змінити стратегію, відкривши засекречені рахунки для автоматичного обміну інформацією з агентами іноземних податкових служб, пише Етторе Лівіні в статті, опублікованій в газеті La Repubblica.
“Двосторонні угоди щодо транспарентності, підписані Берном, виявляються занадто складними і дорогими. Асоціація швейцарських банків, як повідомляє газета Le Temps, схоже, готова змінити стратегію, відкриваючи засекречені рахунки в рамках автоматичного обміну даними зі співробітниками іноземних податкових служб. Таким чином, Австрія і Канарські острови опиняються в незручній ролі останнього рубежу європейських офшорів, а тисячі людей, які розмістили свої накопичення під парасолькою легендарної швейцарської таємниці, перебувають у паніці”, – пише автор статті.
“Швейцарська банківська фортеця зруйнована не випадково. Суми, рівні державним бюджетам половини Європи і Вашингтона, не повертаються на батьківщину. Захід, що протягом десятиліть крізь пальці дивився на події, тепер почав полювання за скарбами. Йдеться про десятки трильйонів доларів, що опинилися в податкових раях по всьому світу. Цей наступ було розпочато Білим домом, що змусив швейцарський банк UBS – під загрозою відкликання ліцензії на діяльність у США – надати список американських клієнтів банку”, – повідомляє видання.
“Європейські країни надали карт-бланш Брюсселю на “виявлення” останніх податкових оазисів на континенті. Ряди непримиренних захисників банківської таємниці здригнулися: Сан-Марино підписало угоду з Римом. Люксембург розкриє файли своїх банків в 2015 році. Подібних кроків очікують від Швейцарії, близька до капітуляції навіть Австрія. “Ми готові до переговорів”, – заявила міністр фінансів країни Марія Фектер. Капітуляція може відбутися на цьому тижні на Європейській раді, яка буде займатися саме цим питанням”, – йдеться в статті.
За матеріалами:
Inopressa
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас