Росія вийшла у лідери з інвестування ІТ-сектора — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія вийшла у лідери з інвестування ІТ-сектора

Технології&Авто
406
За результатами 2012 р. Росія вийшла на четверте місце у Європі за абсолютним обсягом інвестицій в технологічні проекти і на перше місце за темпами зростання. Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на генерального директора “Російської венчурної компанії” (РВК) Ігоря Агамирзяна.
І. Агамирзян зазначив, що зараз ситуація з розвитком інновацій в Росії стала набагато більш перспективною, ніж кілька років тому.
“За останні два-три роки відбулися істотні зміни: інвестиції в технологічні проекти, в інновації виросли десятикратно. Згідно з даними авторитетного закордонного дослідження Доу-Джонса, за результатами 2012 р. Росія вийшла на четверте місце в Європі за абсолютним обсягом інвестицій в технологічні проекти і на перше місце за темпами зростання.
За нашими оцінками, ті цифри, які Доу-Джонс наводить, є навіть заниженими, в реальності значну частку інвестиційних проектів не видно “зовні”. Цей ринок досить закритий, і венчурні, зокрема, інвестиції далеко не завжди стають відомі широкому колу. Тому Доу-Джонс зміг оцінити далеко не всі проекти.
У будь-якому разі, темпи зростання дуже високі. Хоча результативність, з точки зору економічного ефекту для великих компаній, для виходу на нові великі ринки, поки не надто велика. Принаймні, корпорацій глобального рівня, таких як Google або Apple в Росії на сьогодні ще не виросло. Але, тим не менш, у нас є ціла низка міжнародних компаній, абсолютно глобальних, що працюють на всіх провідних ринках – Яндекс, Mail.ru, Kaspersky, ABBYY, Parallels. В основному – це IT-сектор”, – зазначив І. Агамирзян.
Нагадаємо, в першому кварталі 2013 року обсяг продажів на ринку інформаційних технологій в Україні в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року зріс на 8,9% і склав більше 3,26 млрд грн.
У Верховній Раді України поки зареєстровано законопроект, який дозволить стимулювати розвиток вітчизняних IТ-компаній. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченка, податкові стимули, передбачені законопроектом №2063, дозволять вивести з “тіні” українські IТ-компанії.
“Зміни до Податкового кодексу, які ми пропонуємо в законопроекті, дозволять створити привабливий бізнес-клімат в сфері IТ і високих технологій. І тоді українські розробки і стартапи стануть цікавими як для внутрішніх інвесторів, так і для іноземних компаній”, – переконаний парламентарій.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас