Складено рейтинг країн, де варто народитися: Україна 3-я з кінця — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Складено рейтинг країн, де варто народитися: Україна 3-я з кінця

Особисті фінанси
6042
У четвірку найкращих країн, де варто народитися за версією журналу The Economist увійшли Австралія, Швейцарія, Норвегія і Швеція. Україна ж посіла 78-й рядок із 80.
Матеріальний добробут (ВВП на душу населення) – лише один з компонентів списку, що включає також очікувану тривалість життя, статистику розлучень, показники безробіття, злочинності і самогубств. Крім того, автори прогнозу взяли до уваги політичні свободи і якість держуправління, участь жителів у соціальному та суспільному житті, гендерний аспект і навіть комфортність клімату.
Такий підхід дозволив відобразити зміни, що відбулися у світі за останні 25 років. У 1988 році, коли The Economist вперше оприлюднив свій рейтинг найкращих країн для народження, перша четвірка виглядала зовсім інакше – список очолювали США, Франція, Західна Німеччина та Італія. Сьогодні жодної з цих країн немає навіть у першій десятці.
Їх падіння фахівці пояснюють як економічним становищем, що погіршилося, так і глобальною переоцінкою людьми складових особистого щастя. У дослідженні зазначається, що провідні світові економіки втрачають позиції з точки зору перспективності для райського життя. Так, порівняно з 1988 роком Японія опустилася в рейтингу з шостого на 25-е місце, Франція – з другого на 26-е, Великобританія – з сьомого на 27-е. Сьогодні їх місце займають ті країни, де соціальне розшарування залишається мінімальним, можливості досягти побутового та особистого благополуччя – рівними для більшості, а держінститути працюють як годинник.
Лідери рейтингу – скандинавські держави, показали найбільш стрімке зростання. Норвегія, Швеція і Данія посіли з третього по п’яте місця відповідно, а Фінляндія наблизилася впритул до десятки (11-е місце). Особисту безпеку в широкому сенсі – від низької злочинності до передбачуваності шляху до добробуту – називають ключовою перевагою своїх країн ті, кому пощастило народитися або жити в державах – фаворитах списку.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас