Демократія по-мусульманськи: в Ірані зняли з виборів 30 кандидаток у президенти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Демократія по-мусульманськи: в Ірані зняли з виборів 30 кандидаток у президенти

Світ
353
Рада вартових конституції Ірану відхилила кандидатури всіх 30 жінок, які побажали поборотися за президентський пост на майбутніх виборах.
“Закон не схвалює” жінку на найвищій державній посаді в Ірані, це “не дозволено”, цитує напівофіційне інформагентство Mehr заяву члена Ради Мохаммада Язді.
В іранській конституції є невизначеність з даного питання: там сказано, що місцеві жінки можуть балотуватися до парламенту і бути членами уряду, а от про те, чи можуть вони обіймати пост президента, в конституції не вказується.
На минулих президентських виборах в країні кандидатури всіх жінок, що зареєструвалися, також були відхилені. Тому нинішні претендентки особливо не сподівалися побачити свої імена у виборчому бюлетені і цього разу.
Всього взяти участь у нинішніх президентських перегонах в Ірані побажали 686 осіб. Реєстрація кандидатів завершилася 12 травня. Остаточний список імен, включених до виборчого бюлетеня, буде визначений Радою вартових конституції і оголошений до 23 травня.
Рада складається з 12 осіб: шість юристів і шість експертів з релігійного права. Їх завдання – визначити, чи має той чи інший кандидат всі необхідні якості для того, щоб претендувати на пост президента, зокрема, чи достатньо він лояльний принципам Ісламської революції.
При цьому всі претенденти повинні отримати схвалення з боку Наглядової ради, контрольованої духовним лідером ІРІ аятолою Алі Хаменеї. А він уповноважений без пояснення причин відкидати будь-яку кандидатуру на виборні посади в державі.
Як очікується, в остаточному списку буде всього кілька імен. Потім почнеться виборча кампанія, яка завершиться 12 червня. Вибори пройдуть 14 червня.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас