Міста-примари і пусті об'єкти у Китаї (ФОТО)


На території Китаю є чимало міст, в яких ніхто не живе, а в околицях мегаполісів пустують торговельні центри, стадіони та парки розваг.

Існує чимало версій, чому в країні з’явилися міста-привиди і порожні райони. Більшість сходиться на думці, що це результат неймовірного будівельного буму, проте є й інші теорії. Деякі експерти стверджують, що через потепління клімату і подальше підвищення рівня океану, деякі райони Китаю знаходяться під загрозою затоплення. Тому порожні міста в Піднебесній є «запасними аеродромами»: якщо деякі китайські провінції підуть під воду, жителі зможуть переселятися в міста-примари.

Безлюдний Ченгун посеред густонаселеної провінції

Місто Ченгун в провінції Юньнань з’явилося на карті країни у 2003 р. Тут розташовані сотні висотних житлових будівель, що містять понад 100 тис. квартир, в яких ніхто не живе. Маттео Даміані, італійський журналіст, який не раз приїздив до Ченгун, розповідає: «Місто і його околиці безлюдні. Тут є великий стадіон, торгові центри і сотні житлових будинків, але все це не експлуатується. У місті я зустрів тільки кілька робітників і охоронців».

Ченгун вважається одним з найбільших міст-примар в Азії. Примітно, що він розташований в провінції Юньнань, де проживає понад 46 млн осіб. Незважаючи на проблему перенаселення, китайці не поспішають переселятися в порожнє місто.

«Примарний Лондон» на китайській землі

На околиці Шанхаю, в районі Сунцзян знаходиться місто-привид Темза-таун. Таке ім’я він отримав через те, що місцева архітектура дуже нагадує лондонську. Тут є ринкова площа, замок, неоготична церква, будинки в грегоріанському стилі і червоні телефонні будки. На вулицях, вимощених бруківкою, встановлені статуї відомих англійців, реальних і вигаданих: Уїнстон Черчілль, Джеймс Бонд і Гаррі Поттер.

«Примарний Лондон» на китайській землі не можна назвати абсолютно безлюдним. Сюди часто приїжджають молодята, що хочуть урізноманітнити свої весільні альбоми незвичайними фотографіями. Деякі китайці з інвестиційною метою купили тут квартири.

Торговий центр із самотнім продавцем

На околиці міста Дунгуан, що в центрі провінції Гуандун, розташований величезний торговий центр на 1,5 тис. магазинів. З тих пір як в 2005 р. об’єкт був зданий в експлуатацію, продавці в нього так і не в’їхали. Причина цьому – погана транспортна інфраструктура.

Коли торговий центр був завершений, інвестори чекали, що сюди ринуть покупці з десятимільйонного Дунгуана. Однак єдиний, кого тут зустріли журналісти, був продавець іграшок.

Забудовники, яких не влаштовував такий стан речей, доклали чимало зусиль, щоб торговий центр став популярним. Тут був виритий канал, побудовані вітряні млини, копія дзвіниці венеціанського собору Святого Марка і паризької Тріумфальної арки. Але навіть це не привабило сюди ні продавців, ні покупців.

Порожній парк розваг перетворили на город

У середині 90-х неподалік міста Чангпінг був побудований парк розваг Wonderland з великим середньовічним замком і оборонним валом. За задумами розробників, це місце мало стати найбільшим парком розваг в Азії. Однак проект був заморожений через судову тяганину з приводу земельної ділянки.

Незважаючи на те, що Wonderland так і не розпочав роботу, тут буває чимало відвідувачів. Жителі навколишніх населених пунктів розбили на території парку городи. Ще сюди приїжджають фотографи і художники, яких приваблюють занедбані об’єкти.

Максим Любімов

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua