У Білорусі анонсували тотальну заборону на куріння — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Білорусі анонсували тотальну заборону на куріння

Світ
1033
МОЗ Білорусі в кінці травня винесе на громадське обговорення законопроект, який значно розширює перелік місць, де заборонено курити. Про це заявила заввідділом республіканського центру гігієни, епідеміології і громадського здоров’я Ольга Бартман.
Текст законопроекту буде розміщений на сайті МОЗ. Згідно з планом, парламент розгляне його в 2014 році. Про розробку цього документа стало відомо ще в квітні. Він передбачає повну заборону на куріння практично у всіх закритих приміщеннях – установах освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, громадського харчування, на вокзалах, у громадському транспорті та на робочих місцях (в даний час на всіх перерахованих об’єктах дозволено курити в спеціально відведених для цього місцях). Які санкції передбачені за порушення заборони, поки невідомо.
За даними на кінець минулого року, в Білорусі курили 30,5 відсотка населення (46,8 відсотка чоловіків і 16 відсотків жінок). Як заявила Бартман, більше половини курців хотіли б відмовитися від цієї звички, мотивуючи це тим, що куріння шкодить здоров’ю. Між тим, за її словами, лише три-чотири відсотки з тих, хто кинув палити, зробили це самостійно, без звернення до фахівців, вживання медикаментів та застосування спеціальних методик.
Закон, що значно обмежує куріння в громадських місцях, у травні минулого року був ухвалений в Україні. Він набув чинності в середині грудня, викликавши невдоволення деяких громадських активістів та політиків. Зокрема, заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова заявила, що повна заборона на куріння в барах і ресторанах дискримінує частину населення.
За матеріалами:
Інтерфакс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас