Західні ЗМІ про корупцію в Росії: навіщо вчитися, якщо можна дати хабар — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Західні ЗМІ про корупцію в Росії: навіщо вчитися, якщо можна дати хабар

Світ
2569
“Блат всюдисущий: хабарі дають батьки, хабарі дають студенти, вся система освіти корумпована. Навіть ректори університетів – не виняток”, – пише Шарлотта Хаунхорст в Der Spiegel. Так, влітку 2011 року керівник московського Медичного університету ім.Пирогова заявив, що до нього вступають 600 медалістів, і розподілив між ними практично всі бюджетні місця. Однак 600 медалістів ніколи не існувало, і він розпродав місця, що “звільнилися”, по 10 тис. євро “школярам з поганими відмітками, але з багатими батьками”, йдеться в статті.
“Оскільки освіта в Росії продажна, російська Дума вважається найбільш ученим парламентом у світі: 143 з 450 депутатів мають ступінь доктора наук, 71 з них може називати себе професором. Однак будь-який знає, що наукові ступені найчастіше показують не хорошу освіту носіїв, а тільки їх платоспроможність. Дуже мало кандидатських і докторських дисертацій витримують серйозну перевірку”, – пише Хаунхорст. У 2006 році американські вчені довели, що Володимир Путін у своїй дисертації списував цілі сторінки з якоїсь американської роботи.
За даними експерта Бременського університету Едуарда Кляйна, який досліджує шахрайство в російській освітній системі, “на деяких навчальних курсах на початку семестру без сорому вручають списки з “розцінками” на оцінки, а один російський студент розповів йому, що після іспиту тим, хто не здав, роздають бланки на переказ. Перекажеш гроші за вказаними реквізитами – точно пройдеш повторний іспит”.
“За матеріальні подарунки вартістю нижче 75 євро в Росії не піддають кримінальному переслідуванню, – продовжує автор. – Однак той, кого застануть за отриманням грошей, може потрапити до в’язниці і вилетіти з університету. Так, в усякому разі, говорить закон. Але фактично випадки корупції в освітній системі рідко стають надбанням громадськості, хоча, за деякими оцінками, хабарі давали від третини до половини студентів. Те, що професори йдуть на це, не дивно: їхні зарплати знаходяться в діапазоні від 450 до 650 євро на місяць. У такому місті, як Москва, цього ледь вистачає на оренду житла”, – пояснює читачам Хаунхорст.
Дітмар Вульфф, який сім років викладав у Воронезькому університеті як лектор Німецької служби академічного обміну, не брав хабарі, але це ні до чого не вело. Він розповідає, що не допустив студента до іспиту, однак завкафедрою сам проставив тому в заліковку відмітку про здачу. Коли Вульфф поскаржився декану, той пояснив, що дбає про майбутнє факультету, оскільки кожен студент в середньому платить за навчання близько тисячі євро на рік, а студенти, які провалилися, не можуть служити джерелом доходу. “При зниженні кількості молоді університетам доводиться боротися за кожного студента”, – підсумовує Хаунхорст.
За матеріалами:
Inopressa
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас