Сонце вийшло зі стану "глибокої зими": зафіксовані 3 унікальні спалахи (ВІДЕО) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сонце вийшло зі стану "глибокої зими": зафіксовані 3 унікальні спалахи (ВІДЕО)

Технології&Авто
5617
Фізики та астрономи рапортують про унікальне явище: відразу три потужні спалахи сталися на Сонці за одну добу в одній активній області. У NASA задокументували унікальну подію (щось подібне сталося 11 років тому, зазначає Gismeteo).
Тільки вчора, о 02:16 за Гринвічем, трапився перший найсильніший спалах в цьому році (спалах вищого балу Х1,7), який протривав 40 хвилин. Потім швидко відбулися ще більш інтенсивні спалахи: Х2,8 о 16:09 за Гринвічем тривалістю 28 хвилин і Х3,2 о 1:17 за Гринвічем 14 травня тривалістю 81 хвилина.
“Сама ситуація, три спалахи дуже великі за такий короткий час, в цілому досить рідкісна… Два спалахи поспіль з таким інтервалом останній раз були в 2005 році, а три поспіль – це взагалі, можливо, унікальний випадок в історії спостережень, треба дивитися”, – розповів РІА “Новости” співробітник лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва (ФІАН) Сергій Богачов.
Сонце проявило активність зовсім раптово, відзначає Gismeteo: “Ще добу тому мало хто сумнівався, що Сонце знаходиться в стані глибокої зими”.
Джерелом вивержень стала унікальна область 1748. Коли стався перший спалах (Х1,7), вона перебувала за краєм видимого сонячного диска. Через обертання Сонця тепер вона з’являється в полі зору. Точні розміри і магнітна конфігурація цієї групи плям поки не встановлені, але судячи з відомих даних, це повинна бути одна з найбільших областей за останні роки.
Спалахи супроводжувалися такими потужними коронарними викидами, через які на Землі можуть виникнути магнітні бурі. Наприклад, через подібні спалахи 1-2 вересня 1859 р, що отримали назву “спалах Карінгтона”, відбувалися короткі замикання на телеграфних проводах, нагадує “Російська служба новин”.
Правда, нинішні спалахи навряд чи позначаться на самопочутті сприйнятливих землян: оскільки корональні викиди не були спрямовані в бік планети. Однак фахівці припускають, що активність зірки не зменшиться, і в майбутні 48 годин нові спалахи Х-класу прогнозуються з імовірністю 40%.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас