В ЄС обшукують офіси нафтогігантів, запідозривши цінову змову — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В ЄС обшукують офіси нафтогігантів, запідозривши цінову змову

Енергетика
542
Вчора, 14 травня, в офісах Royal Dutch Shell, Statoil, BP і низці інших фірм пройшли обшуки. Уряди ЄС запідозрили нафтогігантів у картельній змові заради махінацій з цінами на нафту.
Згідно з інформацією Європейської комісії, перевірки провели в “декількох компаніях”, у двох країнах ЄС і одній країні, яка не входить до складу ЄС.
“В офісах низки компаній, які займаються виробництвом і продажем нафти, нафтопродуктів і біопалива, були проведені позапланові перевірки. У Європейській комісії виникли серйозні побоювання, що дані компанії уклали між собою негласну угоду про надання завідомо викривленої інформації щодо цін на нафту”, – наголошується в повідомленні відомства.
Крім того, комісія також побоюється, що відомості від компанії могли спеціально заважати іншим фірмам брати участь у процесі визначення ринкової ціни на нафту і біопаливо з метою маніпуляції цінами в цьому секторі.
В інформації єврооргану не вказані найменування компаній, проте вони стали відомі завдяки прес-релізам Royal Dutch Shell, Statoil і BP. В опублікованій інформації зазначається, що компанії “повністю співпрацюють з перевіряючими органами ЄС”.
Також стало відомо, що обшук зачепив і компанію Platts, яка є одним з провідних інформаційно-цінових агентств планети у сфері нафти і нафтопродуктів. Там заявили, що перевірки провели на території офісу фірми в Лондоні “у зв’язку з діяльністю компанії з публікації цін на ринку енергоносіїв”.
У цілому проблема полягає в невідповідності реальним цінам на ринку і тим цінами, які повідомляються агентством Platts і згодом показуються як ринкові котирування. Дані про ціни та угоди, за якими вони були проведені, Platts приходять від учасників ринку, якими, серед інших, є Royal Dutch Shell, Statoil і BP.
Раніше повідомлялося, що Royal Dutch Shell PLC, нафтогазова корпорація, призупинила роботу одного зі своїх найважливіших нафтопроводів на півдні Нігерії, так як невідомі незаконно відкачували з нього нафту.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас