Український уряд взяв у борг ще 553 млн грн


Український уряд взяв у борг ще 553 млн грн

Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 553,1 млн грн ($69,2 млн) від продажу облігацій внутрішньої держпозики в порівнянні з 3,204 млрд грн, отриманими при попередньому розміщенні 23 квітня.

Як йдеться в повідомленні відомства, Мінфін продав піврічні папери, підвищивши їх середньозважену дохідність до 7,75% річних з 7,71%, а також два випуски п’ятирічних облігацій з погашенням 18 квітня 2018 р. і 2 травня 2018 р. з незмінною дохідністю 14,25%.

Агентство Reuters відзначає, що, як і прогнозували аналітики, високі ставки за гривневими ресурсами на міжбанківському ринку України і попит на валюту, що виріс після свят, обмежили обсяг заявок і розміщення ОВДП.

Раніше повідомлялося, що Мінфін посилить правила для гравців на ринку держборгу України. Підкреслимо, аналітики вважали, що країні буде складно впоратися в 2013 році з піковими платежами за зовнішнім держборгом, що становлять близько $7,8 млрд, а з урахуванням виплат Національного банку за кредитами Міжнародного валютного фонду – близько $9 млрд.

Найбільше погашення – $1 млрд десятирічних євробондів з купоном 7,5% річних – припадає на 11 червня. Крім того, щоквартально Мінфін повинен повертати приблизно по $640 млн раніше отриманих кредитів МВФ.

Варто нагадати, що зараз Україна проводить переговори з ключовим кредитором про новий кредит на суму $15 млрд, і місія МВФ, що завершила 10 квітня двотижневі переговори в Києві, пообіцяла “в найближчі тижні” продовжити дискусії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua