Windows йде з космосу: міжнародна космічна станція перейшла на Linux — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Windows йде з космосу: міжнародна космічна станція перейшла на Linux

Технології&Авто
1725
Кейт Чувала, глава United Space Alliance, компанії, за договором обслуговуючої обчислювальні операції Міжнародної космічної станції, прийняв рішення перевести ноутбуки, що працюють на МКС, з платформи Windows XP на Debian 6.
Зазначимо, що Linux використовується в комп’ютерній інфраструктурі станції з самого старту станції в 1998 році, а також працює в центрі управління польотами МКС у NASA. Втім, так звана мережа OpsLAN – кластер з ноутбуків, якими користуються космонавти для виконання щоденних операцій, таких як вибір обладнання, управління експериментами або визначення поточного положення станції – донедавна функціонувала під Windows XP.
У серпні 2008 року МКС постраждала від черв’яка W32.Gammima.AG, який проник в локальну мережу МКС з ноутбука одного з російських космонавтів. Черв’як для Windows XP, імовірно, потрапив в мережу з флешки, швидко заразивши всі ноутбуки на борту.
Для того, щоб уникнути подібних проблем, команда підтримки обчислювальних систем МКС вирішила повністю позбутися від Windows, замінивши її в ноутбуках космонавтів на Debian, який у практичній перспективі є набагато безпечнішою ОС, оскільки популярний менше, ніж системи від Microsoft.
“Ми перевели ключові операції з Windows на Linux, тому що потребували стабільної і надійної операційної системи, яка дасть нам контроль над подіями всередині станції, – прокоментував Кейт Чувала. – Таким чином, ми зможемо встановити патч, змінити або адаптувати що-небудь, якщо нам це потрібно”.
Додамо, що за популярністю Debian йде на другому місці слідом за Ubuntu, яка є його похідною. Лістинги безпеки платформи відзначають, що систему активно використовують з приблизно 1,9 млн унікальних IP.
Нагадаємо, раніше розробник Microsoft розповів, чому Linux перевершує Windows.
За матеріалами: rccnews.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас