Україна за рік у рази збільшила обсяги експорту овочів - Мінагрополітики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна за рік у рази збільшила обсяги експорту овочів - Мінагрополітики

Аграрний ринок
561
За перші три місяці 2013 року експорт української картоплі збільшився майже в 5,5 рази, помідорів – в 1,5, капусти – майже в 2, моркви, буряка, редьки, селери і ріпи – в 75, а цибулі – в рекордних 127 разів. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, повідомили у прес-службі міністерства.
“Українці поступово забувають, що таке іноземні овочі. У нашій країні виробляється достатньо цієї продукції, щоб задовольнити внутрішній попит. Крім цього, ми успішно виходимо на зовнішні ринки. Тільки за рік ми змогли в рази, і навіть в сотні разів, збільшити обсяги експорту овочів. Тепер українську картоплю, помідори, цибулю, капусту, моркву, буряк і огірки можна зустріти на полицях країн світу”, – зазначив Микола Присяжнюк.
За перші три місяці поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року експорт картоплі зріс з 1,2 тисячі тонн до 7,0 тисячі, помідорів – з 574 тонн до 813, цибулі – з 285 тонн до 36,4 тисячі тонн, капусти – з 1,1 тисячі тонн до 2,1 тисячі, моркви, ріпи, буряка, редьки і селери – по 119 тонн до 8,8 тисячі тонн.
Поряд зі зростанням обсягів експорту, ціни на овочеву продукцію в минулому місяці теж дещо збільшилися. Тому ціна, яка зараз встановилася на ринку, дозволяє як виробникам мати гідну оплату за свою роботу, так і покупцям не витрачати на овочі багато коштів.
“У квітні відбулося сезонне зростання вартості овочів. Хоча, за даними Держкомстату, їх ціна все одно нижча від минулорічної на 16,6%. Зараз ми очікуємо новий урожай, тому ціна буде стабільною”, – підкреслив міністр.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас