Обама: Великобританія не повинна залишати ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обама: Великобританія не повинна залишати ЄС

Світ
350
Президент США Барак Обама попередив Великобританію про те, що вона може втратити міжнародний вплив у тому випадку, якщо вийде з Європейського союзу.
Обама сказав, що членство Великобританії у ЄС є “вираженням свого впливу і своєї ролі в світі”, і закликав прем’єр-міністра країни Девіда Кемерона активно працювати над зміцненням відносин з європейськими країнами, а не над виходом з ЄС.
Коментарі Обами дають прем’єр-міністру Великобританії більше можливостей протистояти консерваторам, які вважають, що Британії було б краще за межами ЄС.
Фактично він дав зрозуміти, що відносини між США і Великобританією багато в чому залежать від ролі Великобританії в Європі. За словами Обами, США цінують Великобританію, яка “активна, надійна, орієнтована на зовнішній світ”.
Кемерон сьогодні повинен представити законопроект про проведення референдуму з приводу виходу з ЄС. Він намагається розрядити зростаючу дратівливість серед противників свого тактичного плану щодо перегляду відносин Британії з Брюсселем.
Прем’єр-міністр пообіцяв провести референдум в 2017 р. в тому випадку, якщо він переможе на наступних виборах, але так досі і не закріпив цю можливість законодавчо.
Сам Кемерон не є повноцінним прихильником ідеї виходу з ЄС, але використовує її, щоб отримати преференції у відносинах з союзом. При цьому його прихильники стривожені тим, що Майкл Гоув, міністр освіти, і Філіп Хаммонд, міністр оборони, заявили про готовність голосувати за вихід країни з ЄС, якби референдум відбувся завтра.
Обама також зазначив, що Кемерон рухається в правильному напрямку, працюючи над відносинами з рештою Європи. Він зазначив, що зацікавлений в тому, щоб Кемерон зміг зробити ЄС більш відкритим і конкурентним.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас