Пасажирський безпілотник здійснив перший політ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пасажирський безпілотник здійснив перший політ

Світ
956
У Великобританії пройшли перші випробування безпілотного пасажирського авіалайнера, який в польоті управлявся тільки сигналами наземних служб. Про це з посиланням на консорціум з вивчення автономних авіаційних систем ASTRAEA повідомляє NewScientist.
Регіональний літак British Aerospace Jetstream у квітні здійснив переліт з графства Ланкашир у Шотландію і назад. Протягом усього шляху, який склав 800 кілометрів, літак здійснював маневри автономно, керуючись командами з землі. Пілот на борту брав на себе управління тільки під час зльоту, набору висоти, зниження і посадки.
Система управління, яка проходила випробування під час польоту, значно перевершує за своїми можливостями автопілот, що використовується на регулярних пасажирських рейсах. Однією з головних її відмінностей є механізм виявлення повітряних перешкод і уникнення зіткнення.
Випробувальний політ відбувався у відкритому для цивільних польотів просторі, тому для перевірки роботи механізму використовувалися віртуальні перешкоди. «Повідомлення про необхідність зміни маршруту надходили в наземний пункт управління, після чого пілот давав літаку дозвіл на зміну курсу», – розповів Ламберт Допплінг-Хепенстал (Lambert Dopping-Hepenstal), співробітник BAE Systems входить до консорціуму ASTRAEA і надала для польоту тестовий лайнер.
В даний час ASTRAEA працює над вдосконаленням системи виявлення перешкод, щоб вона змогла успішно замінити на борту очі пілота, здатного правильно оцінити повітряну обстановку.
Безпілотні літальні апарати (БПЛА) в даний час використовуються переважно у військових цілях для проведення розвідки і виконання інших бойових завдань. Так, у квітні ВПС Ізраїлю повідомили, що в найближчі півстоліття діючі БПЛА виконуватимуть усі завдання, які зараз виконуються пілотованими літаками.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас