Депутати пропонують заборонити відеореєстратори в авто — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати пропонують заборонити відеореєстратори в авто

Технології&Авто
11344
Нардепи з фракції Батьківщина Геннадій Москаль та Віталій Ярема запропонували парламенту карати за нелегальну зйомку в законопроекті №2940 Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо введення кримінальної відповідальності за незаконне здійснення візуального спостереження за особою.
Депутати переконані, що візуальне спостереження з використанням відеозапису, фотозйомки чи інших гаджетів є таємною слідчим дією і втручанням у приватну сферу.
Відповідно, вважають парламентарії, подібні заходи повинні проводитися лише на підставі рішення суду згідно з чинним кримінально-процесуальним законодавством. Таким чином, ведення будь-якої відеозйомки без дозволу може бути розглянуто як вторгнення в особисте життя того, кого знімають.
Отже, будь-який водій, який використовує реєстратор для запису відео під час спілкування з ДАІ або записом дорожньої обстановки, автоматично стане порушником закону у разі його схвалення.
Нагадаємо, що нещодавно аналогічний прецедент стався в Австрії, де відомство з захисту інформації відмовило місцевому громадянину в праві офіційного встановлення відеореєстратора в свою машину. Комісія вважає ці пристрої способом вторгнення в приватне життя, оскільки на відео можуть потрапити обличчя людей і реєстраційні знаки автомобілів.
Додамо, що автори законопроекту розробили і сітку штрафів. За нелегальне візуальне спостереження депутати пропонують карати на 850-3400 грн, відправляти на виправні роботи на термін до двох років або обмежувати свободу до трьох років.
У разі якщо об’єктами зйомки стануть державні особи або громадські діячі, штраф дійде до суми від 3 400 до 17 000 грн, або ж порушника можуть позбавити волі на термін від 3 до 7 років. Якщо ж такі дії зашкодять правам, свободам чи інтересам громадян, термін за ґратами складе від 7 до 10 років.
Раніше повідомлялося, що український Кабінет міністрів має намір відновити автоматичну фото- і відеофіксацію порушень Правил дорожнього руху, а також заборонити тонування скла авто.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас