Світові рейтинги знову не визнають українські виші — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світові рейтинги знову не визнають українські виші

Казна та Політика
801
У топ-200 кращих університетів світу за спеціалізаціями QS World University Rankings місця для України звично не знайшлося.
Про це свідчать результати дослідження QS World University Rankings® by Subject.
Рейтинг включає в себе список 200 кращих університетів за 30 різними спеціальностями: математика, економіка, інженерна справа, фізика, право і багато інших. Однак жоден український університет у ці переліки пробитися не зміг.
З моменту першої публікації в 2010 році найбільш популярною за відвідуваністю серед відвідувачів сайту є таблиця кращих університетів світу за спеціальністю «Комп’ютерні технології». За останні 6 місяців ця сторінка набрала більше 600,000 переглядів, що в три рази перевищує число переглядів будь-яких інших таблиць рейтингу. Друге місце за популярністю посідає спеціальність «Інженерна справа – машинобудування», третє місце «Медицина».
При складанні рейтингу оцінювалися 2858 університетів, з них у фінальні списки увійшло 678 вишів. Перший рядок у рейтингу за спеціальністю «Комп’ютерні технології» посів Массачусетський технологічний інститут, що лідирує вже третій рік поспіль. Друге місце дісталося Стенфордському Університету. Завершує трійку лідерів Оксфордський університет (University of Oxford).
Що стосується «командного» заліку, то найкраще справи йдуть у американських вишів – США посіли перше місце за числом університетів, що входять до двохсотки кращих. Також у трійці лідерів опинилися Великобританія і Австралія. Четверте місце дісталося Німеччині, замикає ж топ-5 Китай.
Як відзначають автори дослідження, всього 13 українських університетів отримали як мінімум одну згадку в як мінімум одній предметній області, при цьому тільки два виші відповідали мінімальним вимогам для включення до рейтингу: Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». І жоден з них не потрапив до топ-200 за жодною зі спеціальностей.
«В українських вчених, як і у вчених в інших країнах пострадянського простору, як і раніше, невисокий рівень цитованості. Ймовірно почасти – і це моя суб’єктивна думка – це відбувається тому, що вчені публікуються здебільшого російською або українською мовами, а також не завжди коректно оформлюють свої публікації у міжнародних виданнях, забуваючи вказувати повну назву університету і роблячи неможливою коректну атрибуцію цитат у Скопусі», – коментує Зоя Зайцева, регіональний директор QS.
Оцінка вишів за фахом спирається на чотири індикатори: думка академічної спільноти, думка роботодавців, індекс цитування на статтю (на відміну від цитування на викладача як у глобальному рейтингу) та індекс Хірша, який оцінює внесок вченого в науку.
Нагадаємо, що минулого року до рейтингу кращих вишів світу QS World University Rankings потрапило три українські виші: КНУ ім. Шевченка, КПІ і Донецький національний університет. Втім, до топ-200 їм також було дуже далеко: останні два змогли потрапити лише до групи 601+, в той час як КНУ ім. Шевченка, що вперше подав заявку, відразу ж потрапив до групи 501-550, про що керівництво вишу не забуло розтрубити на лайт-боксах.
Як повідомляли «Коментарі», погані показники в міжнародних рейтингах – звичне явище для вітчизняних вищих навчальних закладів. Так, минулого року Україна дещо поліпшила показники, але так і не «взяла» топ-500 в рейтингу університетів світу за їх присутністю у мережі інтернет згідно з версією Cybermetrics Lab, не здолала топ-500 вишів в авторитетному Академічному рейтингу Інституту вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун. А в цьому році українці вже не потрапили у сотню вишів з найкращою репутацією Times Higher Education World Reputation Rankings.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас