Дії ЦБ Японії негативно впливають на ринок нерухомості — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дії ЦБ Японії негативно впливають на ринок нерухомості

Нерухомість
352
Дії Банку Японії щодо стимулювання економіки призвели до неприємних наслідків на ринку житлової нерухомості, де зафіксовано зростання іпотечних ставок.
Фіксована процентна ставка для кредиту на 35 років зросла до 1,81% в цьому місяці, що стало першим підвищенням з лютого.
В цілому це не дивно, оскільки дії щодо пом’якшення з боку ФРС США також призвели до зростання ставки майже в два рази до 3,35% для 30-річних іпотечних кредитів.
“Навряд чи є економічний сенс у зниженні ставки, якщо Банк Японії каже, що споживчі ціни зростатимуть, – сказав економіст Mizuho Securities Тору Суехіро. – Дохідність вища, ніж до пом’якшення грошово-кредитної політики, що відображає ризики волатильності, а кредитні ставки зростають, так як вони встановлюються на основі дохідності облігацій”.
Волатильність, вимірювана як різниця між мінімальною і максимальною дохідністю 10-річних облігацій протягом дня, підскочила до 30,5 базисних пунктів станом на 5 квітня, що є найвищим показником з липня 2003 р.
У серпні 2008 р., за місяць до краху Lehman Brothers, ставка 35-річного іпотечного кредиту в Японії становила 2,92%. У США в середньому іпотечна ставка в серпні 2008 р. склала 6,4%.
Подальший попит на житло буде залежати від здатності Банку Японії зберегти витрати за позиками на поточному рівні і досягти зростання доходів населення. Міністр економіки Акіра Амарі сказав 4 травня, що в країні повинні вирости зарплати, для того щоб підігнати інфляцію, а прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе закликав компанії розглянути питання про збільшення зарплат.
Головний економіст науково-дослідного інституту NLI Ясухіде Яджіма вважає, що Банк Японії зможе втримати зростання ставок, а дохідність облігацій не буде зростати.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас