Російський туристичний ринок зіткнувся з браком чартерів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Російський туристичний ринок зіткнувся з браком чартерів

Світ
664
Російському туристичному ринку не вистачає близько 25 літаків, приблизно 15% від загального числа літаків, задіяних під чартерні програми. Дефіцит виник через банкрутство “Кубанських авіаліній” наприкінці минулого року та призупинення сертифіката експлуатанта Red Wings на початку цього.
Обидві авіакомпанії були великими гравцями на чартерному ринку. У парку першої було шість літаків (Boeing 737 і Airbus 320), другої – дев’ять (Ту-204). Крім того, декілька авіакомпаній, зокрема, група “Вім-авіа” переорієнтувалися з чартерних на регулярні рейси.
При цьому авіаринок продовжує зростати. Обсяг перевезень в I кварталі цього року збільшився на 17,7%, повідомила Росавіація.
Дефіцит літаків вже вилився в масові затримки вильотів на травневі свята з аеропортів Москви. Рекордсменом стала авіакомпанія “Колавіа”, яка вже рік літає під брендом туроператора TUI. Вона ущільнила розклад польотів. Зазвичай літаки виконували по два чартерні рейси на день, а в переддень травневих канікул стали літати тричі.
Технічна несправність одного літака призвела до віялових затримок: 1 мая перевізник затримав вильоти з “Домодєдово” до Антальї і Шарм-ель-Шейх на п’ять і більше годин. Затримки були і у інших авіакомпаній – “Вім-авіа”, “Уральських авіаліній”, “Татарстану”.
Поки дефіцит не сильно позначився на вартості квитків, сказав виданню топ-менеджер одного з авіаброкерів. На популярні європейські курорти середній тариф становить близько 500 євро: зростання склало 10% у порівнянні з минулим роком.
Керівник комітету з транспорту Асоціації туроператорів Росії Дмитро Горін вважає, що дефіцит літаків буде лише на деяких напрямках. У групі ризику – Хорватія, Чорногорія, Болгарія і Греція, саме на цих маршрутах спеціалізувалися “Кубанські авіалінії” і Red Wings.
За матеріалами:
Відомості
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас