У США вперше виростили кістки зі стовбурових клітин — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У США вперше виростили кістки зі стовбурових клітин

Технології&Авто
536
Біотехнологи виростили придатні для заміни людських кісток штучні аналоги, використовуючи технологію перепрограмування клітин.
Як розповів керівник групи дослідників Джузеппе де Пеппо з Фонду стовбурових клітин в Нью-Йорку, це досягнення наближає їх до створення універсальних способів лікування пацієнтів, які не потребують пересадки живих тканин.
Де Пеппо і його колеги успішно виростили перші фрагменти повноцінної кісткової тканини, експериментуючи з перепрограмованими стовбуровими клітинами (iPSC), вирощеними з клітин шкіри людини.
Під час експериментів вчені виділили три методики, які дозволяють перетворювати стовбурові клітини на “заготовки” тканин кістки.
Щоб перевірити якість штучних кісток, вчені пересадили їх під шкіру мишей, чия імунна система не працювала з народження. Таким способом біологи перевіряли, наскільки часто імпланти перетворювалися на злоякісні пухлини. Після серії експериментів біологам вдалося виростити стабільні зразки кісток, які зберігали свою форму і функцію протягом трьох місяців після пересадки.
За словами біотехнологів, подібну методику і клітини можна використовувати для вирощування біо-“протезів”, здатних замінити пошкоджені кістки в тілі людини.
Втім, для успішної заміни кісток в тілі людини де Пеппо і його колегам потрібно вирішити ще одне завдання – навчитися вирощувати кровоносні судини усередині кісток і “підключати” їх до кровоносної системи пацієнта.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас