1144
В Японії розробили нову революційну тканину для захисту від радіації
— Технології&Авто
Фахівці японської хімічної компанії Teijin розробили нову тканину з високим ступенем захисту від радіації. Про це сьогодні повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на представників компанії.
Вона створена на основі попередніх розробок японської хімічної промисловості – арамідного синтетичного волокна “Twaron” і схожого на нього за властивостями волокна “Technora”. Ці матеріали широко застосовуються при виготовленні корпусів кораблів, бронежилетів, а також надміцних тросів і кабелів. У більшості сучасних костюмів радіаційного захисту в якості матеріалу, що оберігає людину від впливу радіації, використовується свинець, однак Teijin зробила вибір на користь вольфраму, який за рахунок своєї більш високої щільності забезпечує кращий захист від рентгенівського і гамма-випромінювання.
Застосування вольфраму при створенні тканини для костюмів радіаційного захисту ускладнюється його тугоплавкістю, однак японським хімікам вдалося розробити спеціальну технологію переплетення волокон металу і араміду, яка дозволяє виготовити високоміцний, однорідний матеріал, стійкий до радіації і впливу високих температур.
Розробка компанії Teijin, можливо, дозволить замінити токсичний і небезпечний як для людини, так і для навколишнього середовища свинець на більш ефективний вольфрам. Найближчим часом на АЕС Фукусіма-1 планується провести перші випробування костюмів з нового матеріалу.
За матеріалами: ІТАР-ТАСС
Поділитися новиною
Також за темою
В Україні блокуватимуть незареєстровані термінали Starlink
Авто покрите кригою: що не варто робити (поради експертів)
Камери автофіксації порушень ПДР пропонують заборонити в США
Hyundai відмовляється від найбільш незвичної моделі
Neuralink готує імплант Blindsight для відновлення зору
BMW готує новий сучасний M3
