З початку року Україна збільшила експорт комп'ютерів і програмного забезпечення


З початку року Україна збільшила експорт комп'ютерів і програмного забезпечення

З початку року Україна відправила на експорт машин, обладнання та механізмів на 4% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це йдеться в офіційних матеріалах Державного комітету статистики.

Загальна сума експорту склала 1 млрд 28 млн грн. У загальному обсязі українського експорту вищевказані товари становлять 9,8%.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшилася частка електричних машин – з 4,5% до 4,9%.

Нагадаємо, за словами експертів, галузь інформаційних технологій в даний час є найбільш перспективною для розвитку в Україні. Вже найближчим часом буде розроблена Державна програма розвитку IT-галузі.

“В Україні буде розроблена Державна програма розвитку IT-галузі. Вона повинна бути комплексною, взаємопов’язаною і має враховувати роль регіонів, оскільки на їх рівні теж можливо багато чого. Харків у цьому плані став хорошим прикладом і займає, можливо, одне з перших місць у країні. Необхідно поширювати по всіх регіонах досвід таких міст, як Харків, Львів, Київ”, – зазначив віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, спрямований на розвиток і стимулювання ІТ галузі. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченка, податкові стимули, передбачені законопроектом №2063, дозволять вивести з “тіні” українські ІТ-компанії.

“Зміни до Податкового кодексу, які ми пропонуємо в законопроекті, дозволять створити привабливий бізнес-клімат в галузі ІТ і високих технологій. І тоді українські розробки і стартапи стануть цікавими як для внутрішніх інвесторів, так і для іноземних компаній”, – переконаний парламентарій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua