Як отримати кредит на 5 тис. грн: тестування українських банків (ВТБ Банк)


Як отримати кредит на 5 тис. грн: тестування українських банків (ВТБ Банк)

FINANCE.UA продовжує серію матеріалів про те, як зараз йдуть справи з отриманням кредиту – ми вже протестували ПриватБанк, Ощадбанк, Промінвестбанк і Укрсоцбанк UniCredit Bank™. Нагадуємо, що для нас були важливими не тільки ті умови, які пропонують банки, але і комфортність спілкування з персоналом, уважність до клієнта з боку банку, атмосфера навколо.

Список банків, які збирається обійти наш журналіст, виглядає так:

 1. ПриватБанк
 2. Ощадбанк
 3. Промінвестбанк
 4. Укрсоцбанк UniCredit Bank™
 5. ВТБ Банк
 6. Дельта Банк
 7. ПУМБ
 8. Надра
 9. Сбербанк Росії
 10. Альфа-Банк

Кожен з цих банків буде протестований на можливість отримання кредиту потенційним позичальником. Його основні характеристики – 21 рік, робота є, ЗП – середня по Києву за даними Держстату – 4561 грн. Хоче “взяти” 5 тис. грн. на купівлю техніки. Отже, сьогодні ви дізнаєтеся від нашого кореспондента, як пройшло знайомство з ВТБ Банком.

ВТБ Банк

Кожен мій наступний похід в черговий банк стає переходом на зовсім інший клієнтський рівень. Що я маю на увазі: як говорять і банкіри, і експерти, дуже значна частина нашого народу фінансово неграмотна. Кредити беруть, а от потім починаються проблеми: або відсотки не врахували коли брали, або просто сподівалися на “авось” і планували не віддавати або віддати, але не все. Тому, напевно, та ж велика частина потенційних позичальників так невпевнено себе почуває при спілкуванні з консультантами і часто дає обвести себе навколо пальця. Але це так, ліричний відступ. Просто подумалось…

Тепер про ВТБ. Відділення я відвідала на вул. Воровського, 24. Перше, що хочеться відзначити – інновації в обслуговуванні (не знаю, можливо це я така одна з кам’яного століття вийшла, але мені це здалося досить незвичайним). Отже, ви заходите у відділення. На ресепшені дівчина, почувши, що мені потрібно отримати інформацію з приводу кредиту, киває у бік автомата, схожого на i-box, що стоїть поруч. У ньому є меню: мова, тип клієнта (фіз-, юрособа і т.д.), послуга, яка цікавить (кредит, депозит і т.п.), а далі уточнюється, що саме потрібно (погасити рахунок, отримати довідкову інформацію). У підсумку ви отримуєте на руки своєрідний чек, де вказаний ваш номер, тип послуги, час реєстрації і кількість співробітників, які можуть вас обслужити (в моєму випадку їх було чотири). Далі ви сідаєте на диванчик і чекаєте, поки на телевізорі, розташованому за автоматом, висвітиться ваш номер і номер оператора, до якого вам потрібно підійти. Чекати мені довелося рівно 10 хвилин.

Моїм консультантом виявилася моя тезка, правда, у неї була зламана права рука. Але це їй зовсім не завадило вже наприкінці нашої розмови написати лівою рукою трохи дитячим почерком (я теж як не намагаюся, а писати лівою краще першокласника не можу) свій контактний телефон на аркуші з тарифами.

Тепер, власне, про кредитну програму у ВТБ. Та, яка підійшла під мій випадок, називається споживчим кредитом “Перший крок”. Оскільки я не клієнт банку, то умови вимальовувалися такі: 5 тис. грн я могла б взяти максимум на 3 роки під ставку 24% або 14%, але зі страховкою. У випадку “зі” страховка вже врахована в платежі, і коли ви погашаєте кредит щомісяця, ви не рахуєте, скільки вам додатково потрібно заплатити. Що важливо, якщо гашу кредит не через три роки, а через рік, страховка все одно буде діяти весь призначений термін. Що, в принципі, добре. Щомісячна комісія від суми кредиту в такому випадку становила б 1,69%.

Тепер кілька нюансів. Я як завжди завела розмову про вік і роботу. Дівчина сказала, що мої 21 – вік, що цілком підходить, (на сайті ж вказано, що вік позичальника – 22-65). Що стосується роботи, то трудовий стаж позичальника повинен бути не менше 2 років, а довідка про доходи повинна надаватися за останні 6 місяців. Що цікаво, про те, яким повинен бути рівень зарплати, дівчина не сказала, але я так гадаю, що він приблизно такий же, як і в інших банках.

Дівчина також сказала, що, звичайно, може статися так, що кредитний комітет відмовить мені у наданні позики. Тоді я не зможу звертатися у цей банк за кредитом протягом місяця. Щоб убезпечити себе від такого випадку, дівчина запропонувала варіант: подати заявку на оформлення кредитної картки (те ж, що ми бачили в трьох попередніх банках). Все той же ліміт на картці, комісії за зняття та інше. Але хоча б у цьому банку мені не стали відразу про таку картку говорити, а все ж зробили акцент на стандартному споживчому кредиті.

Пару слів про тарифи користування карткою все ж скажу. Отже, вам оформлять MasterCard Unembossed, Visa Electron або Visa Classic Unembossed на два роки максимум. Відсоткова ставка за користування кредитом у пільговий період (45 днів) становить 0,01% річних. Відсоткова ставка за користування кредитною лінією становить 36% річних. Мінімальний щомісячний платіж – 7%, а за прострочений платіж доведеться заплатити 60% річних. У всіх банкоматах, крім іноземних банків, комісія за зняття готівки складає 3%+5 грн.

Наступного тижня вас чекають два матеріали – у вівторок і четвер – про Дельта Банк і ПУМБ.

До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції з кредитів в Україні. Щоб допомогти вам обрати кредит онлайн у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко та комфортно обрати необхідний саме вам кредитний продукт.

Помічник з кредитів

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ВТБ Банк
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua