Україні не загрожує дефолт - Кабмін


Україні не загрожує дефолт - Кабмін

Директор департаменту макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Наталія Горшкова вважає, що Україні не загрожує дефолт. Про це повідомили в прес-службі Міністерства.

За словами чиновника, “дефолтом Україну лякали і весь минулий рік”.

“Тим не менш, Україна знайшла ресурси, щоб погасити всі свої кредити”, – зазначила Наталія Горшкова.

На її думку, Україна перебуває у програмі з МВФ, і це позитивний момент, який грає на імідж України.

“По-перше, коли Україна в програмі з МВФ, інвестори позитивно оцінюють її перспективи. Це означає, що Україна веде конструктивний діалог з МВФ і їй не загрожують якісь фінансові катаклізми. З іншого боку, раз Україна знаходиться в програмі – завжди є шанс отримати кредит, адже кредит МВФ – це одне з альтернативних джерел, але не єдине, для того щоб профінансувати ті кредитні зобов’язання, які є. Кредит МВФ дійсно на сьогодні один з найдешевших, але це не означає, що Україна не може отримати кредит на зовнішньому ринку. Є інші міжнародні фінансові організації і на зовнішніх ринках ресурс, а це означає, що Україна може виходити із запозиченнями та отримувати альтернативне кредитування”, – йдеться в повідомленні.

Якщо говорити про зовнішні запозичення, то, за словами директора департаменту, це звичайна світова практика, один із заходів антикризової політики: коли економіка країни не демонструє інтенсивне зростання, для її стимуляції позичаються ресурси. Коли економіка на піку розвитку, вона ці запозичення погашає за рахунок того зростання, що спостерігається.

“Тому коли економіка України вийде на стабільні темпи економічного розвитку, коли вирівняється ситуація на зовнішніх ринках, Україна буде мати ресурс на погашення тієї заборгованості, яка сформувалася при більш низьких темпах розвитку економіки”, – сказала експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua