Як отримати кредит на 5 тис. грн: тестування українських банків (Укрсоцбанк UniCredit Bank™)


Як отримати кредит на 5 тис. грн: тестування українських банків (Укрсоцбанк UniCredit Bank™)

FINANCE.UA продовжує серію матеріалів про те, як зараз йдуть справи з отриманням кредиту – ми вже протестували Приватбанк, Ощадбанк і Промінвестбанк. Нагадуємо, що для нас були важливими не тільки ті умови, які пропонують банки, але і комфортність спілкування з персоналом, уважність до клієнта з боку банку, атмосфера навколо.

Список банків, які збирається обійти наш журналіст, виглядає так:

1. ПриватБанк
2. Ощадбанк
3. Промінвестбанк
4. Укрсоцбанк UniCredit Bank™
5. ВТБ Банк
6. Дельта Банк
7. ПУМБ
8. Надра
9. Сбербанк Росії
10. Альфа-Банк

Кожен з цих банків буде протестований на можливість отримання кредиту потенційним позичальником. Його основні характеристики – 21 рік, робота є, ЗП – середня по Києву за даними Держстату – 4561 грн. Хоче “взяти” 5 тис. грн. на купівлю техніки. Отже, сьогодні пропонуємо вам ознайомитися з тим, що наш кореспондент дізнався про “Укрсоцбанк UniCredit Bank™”.

Укрсоцбанк UniCredit Bank™

У цей понеділок після обіду я відвідала відділення Укрсоца по вул. Златоустівська, 48/5. Клієнтів біля столиків з менеджерами не було взагалі, так само як і людей в касах. Хоча ще рік тому я пам’ятаю пристойні черги на переказ грошей, оплату школи та інше. Єдиним клієнтом крім мене став чоловік, який прийшов забрати свою відновлену зарплатну картку.

Консультант мені попалася дуже тиха жінка, і до кожного її слова мені доводилося дуже уважно прислухатися, що було не так вже й зручно, оскільки вона називала деякі цифри, такі як відсотки за обслуговування тощо.

Тепер про кредитну програму. Навчена досвідом попередніх банків я відразу розповіла, скільки мені років, що я працюю, і що мені, власне, потрібно. Нюанси кредитування в Укрсоцбанку виявилися такими: якщо ти не отримуєш зарплату через цей банк, то для отримання кредиту тобі потрібно відкрити дебетову картку. І тільки потім ти безкоштовно отримаєш кредитну картку з потрібною тобі сумою. Відразу скажу, що в банку радять розраховуватися саме карткою і гроші не знімати – ви замучитеся платити комісію за зняття грошей. Так, у мережі філій та банкоматів Укрсоцбанку комісія складе 3,5%+5 грн, а в інших банках – 2,0%+5 грн.

Але повернуся до дебетової картки. Спочатку вам відкриють картку Visa Electron і за її обслуговування на рік потрібно буде платити 85 грн. Комісія за обслуговування неактивної картки складе 5 грн на місяць. На картці також є кредитний ліміт без забезпечення – максимум до 50 тис. грн. Обов’язковий щомісячний платіж становить 5% від суми фактичної заборгованості + нараховані відсотки за кредит. У пільговий період (до 45 днів) це 0,1% річних, а відсоткова ставка за кредит складає 34%.

Якщо чесно, то я зовсім не зрозуміла відмінностей цієї дебетової картки від кредитної. Єдине її призначення, наскільки правильно я зрозуміла слова дівчини – вона є ключем до відкриття кредитної картки.

Тепер, власне, про кредитну картку. Вік позичальника повинен варіюватися в діапазоні 21-60 років. Дія картки розрахована на 2 роки. Відсоткова ставка складає 34% річних або 38% (у випадку, якщо у вас немає позитивної кредитної історії). За прострочену заборгованість доведеться заплатити 60%, а обов’язковий щомісячний платіж становить 5% від фактичної заборгованості + нараховані відсотки. Всі ці цифри я взяла з інформаційного листка – це виявилося більш продуктивним, ніж прислухатися до того, що тихенько говорила дівчина.

З того, що я все-таки розібрала з її слів, як завжди банку важливий рівень зарплати потенційного позичальника. Якщо у мене зарплата, наприклад, становить 3 тис. грн, то я можу розраховувати на суму в розмірі трьох зарплат, тобто 9 тис. грн. В цілому, процес оформлення обох карток (а сюди входить розгляд заяви потенційного позичальника, його довідки про доходи) займає до 10 днів.

Наступний матеріал вийде в четвер і буде про ВТБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua