Завдаток


Завдаток – деяка грошова сума, яку одна сторона договору передає іншій стороні цього ж договору як доказ укладення договору, в рахунок виконання зобов’язань за ним і в забезпечення виконання зобов’язань за цим договором. В силу однієї зі своїх функцій, завдаток належить до забезпечень зобов’язань.

У всіх випадках умова про передачу завдатку повинна повністю ідентифікувати гроші, які сплачуються як завдаток, саме як завдаток, тобто суми, передані в рахунок виконання зобов’язання за договором, на знак укладення цього договору і в забезпечення виконання зобов’язань за ним. Якщо таким чином суми не можна кваліфікувати, то вони вважаються авансом.

Основні відмінності завдатку від авансу:

Якщо той, хто дав завдаток, відповідальність за невиконання зобов’язання за договором, забезпеченому завдатком, завдаток повністю залишається у того, хто отримав його;
Якщо той, хто одержав завдаток, відповідальність за невиконання зобов’язання за договором, забезпеченому завдатком, той, хто отримав завдаток, зобов’язаний повернути тому, хто дав цей завдаток у подвійному розмірі.

В інших випадках завдаток (як і аванс) просто повертається тому, хто дав його в однократному розмірі.

При підготовці словника використовувалася інформація з відкритих джерел в інтернеті

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2020 2013
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua