У Гонконгу квадратний метр житла коштує близько 28 тис. дол


У Гонконгу квадратний метр житла коштує близько 28 тис. дол

Через високі ціни на нерухомість жителі великих міст змушені шукати більш доступні варіанти на околицях. Тому багато експертів ринку вважають, що в центральних районах потрібно будувати більше малогабаритного житла площею близько 23 м², за яким вже закріпилася назва «shoebox» (коробка з-під взуття). Основні плюси таких об’єктів – низька вартість і зручне місце розташування.

Зараз малогабаритне житло особливо популярно в Сингапурі, Гонконгу та в густонаселених містах Японії. Для мегаполісів будівництво невеликих квартир – один зі способів зробити житло доступним для місцевого населення. Наприклад в Гонконгу, де найвищі ціни на нерухомість, житло продовжує дорожчати, навіть незважаючи на обмежувальні заходи уряду. Зараз за квадратний метр в популярних районах доведеться заплатити близько 28 тис. доларів США.

Маленьке житло затребуване серед фахівців-початківців і молодих сімей, які поки не можуть собі дозволити придбати простору квартиру або будинок в центральних районах, але не хочуть селитися в передмістях і витрачати масу часу на дорогу до офісу і назад.

Як зазначає Саймон Сміт, керівник відділу досліджень гонконзького відділення Savills, з кожним роком люди все менше потребують житла великої площі. Нові технології, сучасні архітектурні та дизайнерські рішення дозволяють створити комфортні умови і в маленькій квартирі. Крім того, зараз жителі мегаполісів проводять менше часу вдома, оскільки у великих містах стало більше можливостей для відпочинку і розваг.

За словами експертів, малогабаритне житло має хороший рентний потенціал. Більшість компаній відкриває офіси в центральних районах міст. Однак не всі співробітники будуть купувати житло, багато хто воліє орендувати квартири. Тому інвестиції в цей сегмент ринку можуть приносити непоганий дохід: так, в Гонконгу можна отримувати близько 3% річних, що трохи вище від середнього показника по країні.

У той час як азіатські забудовники активно освоюють ринок малогабаритного житла, в інших частинах світу цей тип об’єктів поки не став поширеним явищем. Так, ідея мера Нью-Йорка Майкла Блумберга про будівництво «мікроквартир» в тих районах міста, де завищені орендні ставки і де живе багато самотніх людей, не знайшла підтримки у забудовників. Місцеві компанії, так само як і лондонські, воліють займатися нерухомістю преміум-класу.

Однак у британській столиці все ж з’являються подібні проекти. Так, компанія Pocket Living побудувала в Лондоні кілька будинків з невеликими квартирами. До слова, одна з будівель розташована в Вестмінстері, який журнал The Telegraph назвав найдорожчим місцем для купівлі житла у Великобританії. Не дивно, що тут вже все розкуплено. Зараз компанія продає квартири в Хаммерсміті. Щоб стати власником однокімнатних апартаментів, потрібно заплатити 225 тис. фунтів стерлінгів. Правда, щоб придбати таке житло, потрібно пройти узгодження у відповідній раді.

Експерти відзначають, що деякі ринки нерухомості поки не готові до зростання кількості квартир малої площі. Так, в Сіднеї кредитори з великим небажанням видають позики на купівлю об’єктів площею менше 46,5 м².

Максим Любимов

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:Tranio.Ru
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua