Уряд візьме в борг 5-6 млрд. дол. на ринку єврооблігацій цього року


Уряд візьме в борг 5-6 млрд. дол. на ринку єврооблігацій цього року

Випуск урядом єврооблігацій був вельми очікуваним в світлі останніх офіційних заяв і щільного графіка погашень валютного боргу, з яким уряд зіткнеться в цьому році – всього має бути виплачено 9 млрд. дол. Таку думку в коментарі FINANCE.UA висловила головний економіст Dragon Capital Олена Білан.

За її словами, Україна погасила 0,4 млрд. дол в січні (МВФ) і повинна виплатити 1,0 млрд. дол в цьому місяці (у тому числі 0,7 млрд. дол МВФ з резервів НБУ). З початку року уряд розмістив валютні ОВДП на суму 0,9 млрд. дол (5-річні облігації на суму 0,5 млрд. дол під 7,5%, а також 2- і 3-річні папери на 0,4 млрд. дол під 8,25%). З урахуванням вчорашнього розміщення уряд забезпечив достатній обсяг коштів для обслуговування валютного боргу майже на 2 місяці.

“Однак ми, як і раніше, вважаємо, що влада в підсумку домовиться з МВФ, щоб впоратися з піковими погашеннями в цьому році. Разом з тим, оскільки уряд сподівається на підписання угоди з МВФ не раніше березня (згідно з останньою заявою першого віце-прем’єра С. Арбузова), він, ймовірно, вирішив здійснити випуск єврооблігацій з метою забезпечення достатнього обсягу коштів для найближчих боргових виплат. Ми очікуємо, що уряд загалом залучить 5-6 млрд. дол на ринку єврооблігацій цього року”, – зазначила вона.

Нагадаємо, український уряд дорозмістив вчора єврооблігації з терміном погашення в 2022 р. на 1,0 млрд. дол під 7,625%. (Bloomberg)

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua