За 50-150 тисяч євро українці готові продати нирку або частину печінки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

За 50-150 тисяч євро українці готові продати нирку або частину печінки

58826
На такі радикальні кроки наші співвітчизники йдуть, щоб розплатитися з боргами, підзаробити на купівлю квартири, відкриття бізнесу або переїзд у Європу.
Українці все активніше продають і купують в інтернеті власні органи. На сайтах з оголошеннями, в соцмережах і на спеціалізованих порталах сотні людей шукають покупців і продавців нирок, частини печінки і навіть рогівки ока. “Сегодня” з’ясувала, як відбувається така протизаконна торгівля
На сайті під назвою “Донори” посередник між покупцями і продавцями докладно розповідає, що потрібно зробити, щоб позбавитися від “зайвого” органу за винагороду. Представившись зацікавленим продавцем печінки, журналісти відправили лист на вказаний e-mail. Відповідь з докладною інструкцією прийшла через кілька хвилин.
У листі такий собі Віктор Машика написав, що живе в Дрездені і співпрацює з клініками по всьому світу: “У нас великий список реципієнтів. Від вас не вимагаються гроші, крім коштів на переліт і 85 євро застави (щоб ви не передумали і не знайшли іншого посередника)! Ціна нирки – 190 тис. євро. Частина печінки (30%) – 150 тис. євро. Передоплату ми робимо 120 тис. євро”, – написав Віктор.
За його словами, все, що потрібно зробити, – це відправити електронною поштою копію свого паспорта і закордонного паспорта, а також заставу. Як гарантію він запропонував вислати у відповідь копію свого закордонного. “Після того як ви відправите документи, я протягом тижня підготую всі договори (оформимо вас як родича) і вилечу до вас з передоплатою і документами. Візу зробимо на місці і полетимо в Берлін робити операцію”, – говорить посередник.
На питання, чи потрібно здати якісь аналізи, він відповів: “Операцію зробимо в будь-якому випадку, якщо у вас немає ВІЛ. А аналізи здасте вже в Берліні”. За його словами, приблизно через добу після операції на вилучену нирку або печінку знайдуть реципієнта. “Зазвичай на 1 донора йде від 15 до 20 реципієнтів”, – говорить він.
ЗА БОРГИ
Іншого посередника ми знайшли у соцмережах: “Допоможу продати нирку”, – написав в однойменній групі VKontakte користувач під ніком Super Usa. Після листування в інтернеті він передзвонив сам і пообіцяв підібрати підходящого реципієнта: “Підіть в поліклініку і здайте аналізи на ВІЛ, сифіліс та гепатити. Якщо все буде добре, ми зустрінемося і обговоримо деталі”, – пояснив посередник.
За його словами, ціна на нирки варіюється залежно від групи крові та резусу – чим вони рідкісніші, тим дорожчі: “За 2 групу даємо 140 тис. євро. А найдорожча – 4-а (190 тис.). Гроші платимо наперед – переводимо на рахунок у банку або готівкою. Правда, 7% від суми – мій гонорар. Місце проведення операції та оплата перельоту обумовлюються в кожному конкретному випадку”, – розповів Юра (так в розмові представився посередник). Вже через годину він передзвонив і сказав, що на нашу нирку знайшовся покупець – 40-річна жінка з Москви.
За оголошеннями людей, які продають свої органи, відповідають здебільшого перелякані молоді голоси: “Не знаю, скільки хочу за нирку. Тисяч 50 євро. Взяв кредит на машину, тепер нічим розплачуватися, та й взагалі на життя не вистачає. Мені 20, не п’ю, не курю, нічим серйозним не хворів”, – відповів Дмитро, який розмістив оголошення в групі “Куплю-продам нирку, печінку” в соцмережі. Його “колеги” зізнаються, що лягають під ніж, бо не вистачає грошей на квартиру, відкриття бізнесу та переїзд до Європи. Запити різні – від $35 тис. до €150 тис.
НЕМА ЗАЯВ
Згідно з Кримінальним кодексом, за торгівлю органами передбачено до 5 років в’язниці. У МВС на питання про те, чи відстежують вони такі оголошення в інтернеті, відповідають ухильно: “У вас є заяви від постраждалих? Ви можете дати гарантію, що ці оголошення достовірні? Зробити сайт і написати на ньому що завгодно може будь-який 15-річний. Всю інформацію потрібно перевіряти, зараз дати відповідь ми не готові”, – говорить Ігор Михалко, начальник прес-служби МВС у Києві. Оперативники кажуть, що такі оголошення вони час від часу переглядають, і іноді виявляється, що їх авторами є їхні ж колеги, які за допомогою оголошень ловлять на живця злочинців.
За матеріалами:
bigmir.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас