1199
Британія може вийти з ЄС в 2013 році - Morgan Stanley
Американський інвестбанк Morgan Stanley склав список можливих макроекономічних “сюрпризів”, які можуть похитнути ринки в новому році. Так, аналітики називають можливим вихід у 2013 р. Великобританії з ЄС.
Також одним з можливих “сюрпризів” у 2013р. є повернення глобальної інфляції, яка може бути спровокована поєднанням таких факторів, як повторення сильної посухи в США, прискорені темпи економічного відновлення в США і Китаї і “роздування” балансів світових Центральних банків. Іншим “сюрпризом”, який може надати сильний вплив на фінансові ринки, Morgan Stanley називає анулювання облігацій, придбаних Центробанками США, Японії і Великобританії в рамках антикризових програм “кількісного пом’якшення” (QE). Це дозволило б радикальним чином вирішити проблему нормалізації балансів Центробанків.
Порушуючи проблему боргової кризи єврозони, аналітики Morgan Stanley припускають, що політична невизначеність в Італії напередодні національних виборів навесні 2013 року може породити нові розмови про вихід країни з єврозони. Вартість обслуговування боргу підскочить, в результаті чого Італія звернеться за фінансовою допомогою до Євросоюзу і МВФ, а Європейський центробанк почне безпосередньо скуповувати держоблігації країни.
Китайським “сюрпризом” може стати “закручування гайок” у монетарній політиці, що може призвести до виникнення так званої “пастки ліквідності” та зростання дефолтів по кредитах в КНР. Це викличе потужні потрясіння в економіці Піднебесної і всій світовій економіці.
Серед інших “сюрпризів” Morgan Stanley на 2013 р. – повторна стагнація американського ринку житла і перша економічна рецесія в Австралії з 1991 р.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Литва виділила понад 14 млн євро на відновлення України
Microsoft представила власний чіп для прискорення ШІ — деталі (фото)
Samsung показала новий бездротовий зарядний пристрій
День фінансів: декларації та іпотека 3% для військових, допомога ВПО
Wizz Air оголошує про два нові напрямки з аеропорту Ясси (рейси, терміни)
Молдова продовжила тимчасовий захист українців — терміни та умови
