0 800 307 555
0 800 307 555

Сенат США продовжив право спецслужб на прослуховування


Сенат США продовжив право спецслужб на прослуховування

Сенат США продовжив дозвіл на прослуховування міжнародних телефонних переговорів і перегляд електронної пошти підозрюваних в шпигунстві і тероризмі, повідомляє Associated Press. Відповідне допущення вже діяло в поправках до федерального закону “Про контроль діяльності іноземних розвідувальних служб” (Foreign Intelligence Surveillance Act, FISA) з 2008 року і по 31 грудня 2012 року.

Американські спецслужби зможуть, не запитуючи дозволу суду, тиждень прослуховувати переговори підозрюваних. Після закінчення цього терміну вони повинні звернутися за спеціальним ордером, однак на час судового розгляду вони можуть продовжувати стеження. Спецслужбам дозволено читати не тільки електронну пошту, але й інші засоби комунікацій, в тому числі листування в соціальній мережі Facebook, пише The Wall Street Journal.

Дозвіл не стосується американських громадян, які перебувають на території країни або за кордоном. Крім того, для іноземців, що проживають в США, також зроблено виняток. Для того, щоб прослуховувати їхні телефони, спецслужбам доведеться отримувати дозвіл суду.

Однак критики поправок побоюються, що дозвіл на прослуховування буде тлумачитися спецслужбами розширено. Так, наприклад, отримавши доступ до пошти іноземців, вони можуть переглянути в ній листування з американськими громадянами.

Очікується, що найближчим часом законопроект підпише президент Барак Обама, який раніше підтримав ініціативу. Термін дії нинішнього дозволу на прослуховування закінчується в 2017 році.

Федеральний закон про заходи розвідувального стеження FISA був прийнятий в 1978 році. Спочатку передбачалося, що прослуховування телефонних переговорів та перегляд листування буде можливим тільки з санкції суду. Однак з 2001 року, коли після терактів 11 вересня США розпочали “війну проти терору”, спецслужби стали наділяти все більшими правами. Останні поправки до FISA діяли з 2008 року і дозволяли без санкції суду стежити за переговорами іноземних громадян.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua