3058
Більшість українців проти надання російській статусу державної - опитування
Згідно з результатами дослідження, проведеного соціологічною групою Рейтинг, 51% респондентів не підтримують надання російській мові статусу державної.
Як повідомляється, 41% респондентів підтримують надання російській мові статусу державної. У той же час більше половини (51%) виступають проти цього. Ще 8% – не визначилися.
Соціологи Рейтингу відзначають, що протягом останніх двох років кількість супротивників і прихильників двомовності майже рівні. Однак у 2012 році рівень підтримки надання російській мові статусу державної різко зменшився, особливо протягом другої половини 2012 року. Якщо говорити про довшу динаміку, то з 2009-2010 років рівень підтримки ініціативи зменшився з 52-54% до 41%, зате кількість противників зросла з 40-41% до 51%.
Серед найбільших прихильників двомовності жителі Донбасу (75%), Півдня (72%) та Сходу (53%). Разом з тим, майже 70% жителів Центральної і Північної України і майже 90% Західної – не підтримують ініціативу. Надання російській мові статусу державної більше підтримують старші, найменше – молодь, більше в містах, ніж у селах.
Соціологи припускають, що недавнє посилення на законодавчому рівні статусу російської мови на окремих територіях, в цілому сприяло погіршенню ставлення до ідеї надання російській мові статусу державної в цілому в країні.
Крім того, чверть опитаних підтримують ідею визнати ОУН-УПА учасниками боротьби за Незалежність України, 51% опитаних – не підтримують. Ще 26% не визначились з цього питання. У порівнянні з 2010 роком кількість прихильників ідеї зросла з 20 до 23%, а противників зменшилась з 61 до 51%.
При цьому лише 19% опитаних українців підтримують вступ України в НАТО, дві третини не підтримують. Рівень підтримки вступу України в НАТО протягом 2012 року залишався стабільним, проте якщо взяти довшу динаміку, то він дещо погіршився – з 24-26% в 2010 році до 19% в 2012 році.
***
Cоціологи опитали 2000 респондентів у віці від 18-ти років у всіх регіонах України.
За матеріалами: Корреспондент.net
Поділитися новиною
Також за темою
Президент дав завдання Федорову розібратись з бусифікацією
Гелетій назвав причини коливань курсу гривні
Великі платники податків перерахували до бюджету майже половину всіх надходжень
Київ чи передмістя — де ціни на нові квартири зростають швидше
Здатні обігріти 250 тис. людей: з Італії прибули промислові котли
Хвиля «мінувань» прокотилася Києвом та регіонами
