Підвищення тарифів на комунпослуги в Україні не варто очікувати до весни - екс-міністр ЖКГ


Підвищення тарифів на комунпослуги в Україні не варто очікувати до весни - екс-міністр ЖКГ

Підвищення тарифів на комунальні послуги в Україні не варто чекати до весни 2013 року.

Таку думку висловив на прес-конференції голова Спілки власників житла України, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

«Держава і Верховна Рада завдяки лобістським групам уже визнали, що тарифи не будуть підвищуватися (в поточному році – ред.), просто компенсує бюджет збитки. Під час опалювального сезону це робити безнадійно. Тому я вважаю, що таким чином протягнемо до весни», – сказав експерт.

За даними О.Кучеренка, в держбюджеті 2013 року на компенсацію різниці в тарифах передбачається виділити близько 7 млрд грн.

О.Кучеренко додав, що коли він очолював Міністерство ЖКГ (в 2007-2010 рр.), на різницю в тарифах закладалося всього 2 млрд грн.

На думку голови Союзу власників житла України, рано чи пізно в країні доведеться підвищувати тарифи на теплову енергію, хто б не був при владі. «Причина – угоди 2009 року, не дуже вдалі харківські угоди, реальний стан «Нафтогазу», – пояснив він.

О.Кучеренко вважає, що необхідно з’ясувати, «куди діваються» 20 млрд куб м українського газу, які повинні були б використовуватися для потреб населення.

«Саме через те, що доля цих 20 млрд куб м невідома, і виникають політичні спекуляції», – додав він.

О.Кучеренко переконаний, що сьогодні підвищувати ціни на газ для підприємств теплокомуненерго неприпустимо.

При цьому голова Союзу власників житла України вважає, що відсутність лічильників як на підприємствах ТКЕ, так і в житлових будинках дає підстави вимагати непідвищення тарифів на тепло для населення.

У той же час, за його оцінками, тарифи на тепло можуть зрости на 15-20%, але для цього повинні бути рішення мерів і місцевих рад.

Як повідомлялося, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк на початку листопада заявив, що найближчим часом питання про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні не розглядається і навіть планується.

В кінці жовтня 2012 р. А.Близнюк висловив думку, що рано чи пізно тарифи на послуги ЖКГ необхідно буде піднімати, включаючи в них інвестиційну складову.
У середині жовтня найбільший кредитор України – Міжнародний валютний фонд – вкотре звернув увагу української влади на неефективність політики підтримки штучно занижених цін на газ і тепло для населення, запропонувавши підвищити тарифи з одночасним збільшенням адресної допомоги малозабезпеченим. Експерти МВФ відзначали, що практика продажу газу за заниженими цінами приводить до розбалансування фінансового стану державного енергохолдингу “Нафтогаз України”, який 2011 р. завершив з витратами у розмірі 135 млрд грн при доходах 114 млрд грн.

Однак віце-прем’єр Сергій Тігіпко заявив, що уряд України не готовий прислухатися до рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua