Інтелігенція голосувала за "Свободу", за "УДАР" - молодь


Інтелігенція голосувала за "Свободу", за "УДАР" - молодь

За партію УДАР віддавала свої голоси здебільшого молодь, а за ВО Свободу – люди з вищою освітою, повідомляють дані Національного екзит-полу.

За даними дослідження, у 48% тих, хто голосував за Свободу, є вища освіта, а у 12,3% – повна середня і неповна середня освіти. Крім того, серед тих, хто проголосував за УДАР, були 38% виборців з вищою освітою, 17% із середньою і 5% з незакінченою середньою.

За словами керівника Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимира Фесенка, така тенденція в голосуванні за Свободу говорить про “авторитарно-революційний синдром ліберальної інтелігенції”.

У той же час, серед виборців Партії регіонів переважають люди з середньою спеціальною освітою (38%). У виборців КПУ тільки 26% мають вищу освіту, а 38% – середню спеціальну. Таким чином, найвищий рівень освіти продемонстрував електорат Свободи, підкреслила директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна.

За віковими категоріями, найстарший електорат виявився у Компартії, де 67% виборців виповнилося 50 років. А у партії УДАР 53% голосуючих – це люди до 40 років, виборці Свободи, Об’єднаної опозиції та ПР приблизно схожі за віком.

Крім того, за Батьківщину і ПР голосували більше жінки (57,5% і 59% відповідно), а за УДАР і Свободу частіше чоловіки (55% і 54% чоловіків). Згідно з аналізом проживання за типами населеного пункту, найбільше сільські жителі підтримали Об’єднану опозицію (39%), а серед виборців ВО Свобода переважають жителі обласних центрів (47,5%).

Примітно, що найбільше виборці виявилися стабільними щодо своїх вподобань у Партії регіонів (67%) і Батьківщини (64%).

Як повідомляв Національний екзит-пол 29 жовтня, ПР посідає перше місце, Свобода набирає більше 11%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua