Обама означає для Європи передбачуваність


Обама означає для Європи передбачуваність

Бажання європейців здійснилося. Барака Обаму переобрано на другий президентський термін, як і сподівалася більшість європейців. Так само і для європейських оглядачів новий термін президентства Обами означає хорошу новину. «Обама стоїть у соціально-політичних та внутрішньополітичних питаннях, як засвідчують результати опитувань, значно ближче до європейського мейнстриму, ніж Ромні», – каже Маріус Буземаєр, політолог з університету в Констанці.

«Для Європи це означає передбачуваність», – наголошує Ґайнц Ґертнер з Австрійського інституту міжнародної політики. «Ромні був би дуже непередбачуваним для Європи. Оскільки він уже неодноразово змінював свої позиції стосовно глобального розвитку». Натомість у Обами після переобрання немає жодних причин змінювати свою політику щодо Європи, додає Вінсент Міхелот, експерт з університету в Ліоні. «З іншого боку, це могло б означати, що президент вимагатиме від Європи робити більше, аби пожвавити свою економіку, оскільки одужання американської економіки залежить також і від поліпшення економічної ситуації в Європі».

Більше міжнародних зусиль

Водночас нова адміністрація Обами могла б і вимагати, щоб Європа сильніше виступала на міжнародній арені на боці США. Як приклад Ґертнер називає спільний пошук рішень стосовно громадянської війни в Сирії, а також конфлікт довкола іранської атомної програми. Є ще одна тема, дуже важлива для європейців, – захист клімату та екологічна політика, що Обама знову може поставити на порядок денний у Вашингтоні.

Незважаючи на посилене спрямування американської зовнішньої політики у бік Азії, Європа залишається, на думку експертів, і надалі найважливішим і найнадійнішим партнером США.

Розслаблятися не варто

Однак у Європи немає причин заспокоюватися з огляду на солідне трансатлантичне партнерство, наголошують аналітики. По-перше, оскільки США і в майбутньому будуть приділяти свою головну увагу іншим регіонам світу. По-друге, оскільки Обама на відміну від попередніх президентів ніякого особливого особистого зв’язку з Європою не має.

Але все ж таки Обама однозначно є для Європи кращим кандидатом. «Це було дуже добре рішення для Європи», – наголошує Ґертнер. «Якби президентом став Ромні, то в Європі був би такий самий розкол, як за часів президентства Джорджа Буша.Тобто політика Ромні щодо Китаю, Росії та Близького Сходу розділила б європейців, а це б стало для Європи катастрофою».

Міхаель Кнігге / Наталя Неділько

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua