Мінрегіон: непрацюючі громадяни платять не більше 10% сукупного доходу за ЖКП, працюючі - не більше 15%


Мінрегіон: непрацюючі громадяни платять не більше 10% сукупного доходу за ЖКП, працюючі - не більше 15%

Найближчим часом питання підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні не планується, і навіть не розглядається.

Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, повідомили в прес-службі міністерства.

«Рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги не ухвалювалося! Держава ухвалила законодавче рішення: непрацюючі громадяни платять не більше 10% сукупного доходу, працюючі – не більше 15%. Все інше перевищення держава гасить за рахунок пільг, субсидій і різниці в тарифах. Підкреслюю: рішення про підвищення тарифів не ухвалювалося», – сказав міністр.

За його словами, в структурі сукупного доходу середньостатистичної сім’ї плата за житлово-комунальні послуги складає в середньому 11%. На думку міністра, серед найбільших проблем, що стоять сьогодні перед галуззю, – «радянська» ментальність споживачів, технічне переоснащення систем життєзабезпечення, підвищення енергоефективності систем та житлового фонду, впровадження інновацій та залучення інвестицій.

Як повідомлялося, в кінці жовтня 2012 року міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк висловив думку, що рано чи пізно тарифи на послуги ЖКГ необхідно буде піднімати, включаючи в них інвестиційну складову.

У середині жовтня найбільший кредитор України – Міжнародний валютний фонд – вкотре звернув увагу української влади на неефективність політики підтримки штучно занижених цін на газ і тепло для населення, запропонувавши підвищити тарифи з одночасним збільшенням адресної допомоги малозабезпеченим. Експерти МВФ відзначали, що практика продажу газу за заниженими цінами приводить до розбалансування фінансового становища державного енергохолдингу “Нафтогаз України”, який 2011 р. завершив з витратами у розмірі 135 млрд грн при доходах 114 млрд грн.

Однак віце-прем’єр Сергій Тігіпко заявив, що уряд України не готовий прислухатися до рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Реформа ЖКГ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua