Верховна Рада ввела акциз на компоненти моторного палива


Верховна Рада ввела акциз на компоненти моторного палива

Верховна Рада України схвалила в цілому закон про внесення змін до Податкового кодексу, згідно з якими вводиться акцизний податок на компоненти моторного палива. За ухвалення відповідного закону проголосували 252 народні депутати за необхідних 226.

Як повідомлялося, законопроект був розроблений Міністерством енергетики та вугільної промисловості і схвалений Кабінетом міністрів. Акцизний податок пропонується ввести на бензол (сирий кам’яновугільний) і технічний метанол (метиловий спирт), які використовуються при виробництві моторного палива. Закон дозволить встановити державний контроль за реалізацією бензолу і метанолу, зупинити контрафактне виробництво моторного палива і збільшити надходження до держбюджету.

У 2011 році в Україні було вироблено близько 160 тис. тонн сирого бензолу. При цьому тільки 34 тис. тонн речовини були використані в хімічній промисловості для отримання продуктів органічного синтезу. Решта, як передбачається, пішло, в тому числі і на виробництво низькоякісного контрафактного палива, що становить загрозу для здоров’я і життя людей.

У січні-серпні 2012 року надходження до бюджету від акцизного збору склали 15,4 млрд грн, що на 10,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому податківці у січні-липні 2012 року виявили майже 500 підакцизних злочинів.

Нагадаємо, що базова ставка акцизу для бензинів становить 198 євро за тонну, для дизпалива з вмістом сірки до 0,2% – 98 євро за тонну, дизпалива з вмістом сірки від 0,035% до 0,2% – 75 євро за тонну, дизпалива з вмістом сірки від 0,005% до 0,035% – 68 євро за тонну, дизпалива з вмістом сірки до 0,005% – 46 євро за тонну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua